Ahmet EREN

Mücadeleye devam..

5 Şubat 2016, Cuma

     

Biliyorsunuz, takip ediyorsunuz.

Bölgesel Amatör Lig'deki Aydın temsilcileri, Didim Belediyespor, Sökespor ve Kuşadasıspor...

Bölgesel Amatör Ligi'nin 10.Grup karşılaşmaları 24 Ocak 2016 tarihinde başladı.

İlk haftayı "Bay" olarak geçiren Didim Belediyespor, ilk maçını Muğlaspor ile evinde oynadı ve karşılaşma 1-1 sona erdi.

***

Uşaksportif ve Ödemişspor lider olmak için ikinci yarı daha hırslı karşımıza çıkacak diye düşündük. Ancak Aydın temsilcileri Kuşadasıspor oynadığı Söke ve Denizli Kalespor'u yenilmesi ile Didim Belediyespor ve Sökespor'un altında kaldı.

Sökespor ikinci devre karşılaşmaları olan Kuşadası'nı içeride 4-1 ile Ödemisspor'u deplasmanda 2-1'lik skorla geçerken, 6 puan toplayan Sökespor da puan sıralamasında.

Didim Belediyespor'u yakalamak için mücadele ediyor. Didim Belediyespor ile aradaki puan farkını 2 indirdi.

Sökespor, bu hafta evinde liderliği kovalayan Uşak Sportif'e karşı 3 puan için mücadeleye girecek. İki takım için sonucu merakla bekliyoruz.

***

10.Grup'ta puan sıralamasında namağlup unvanını korumaya devam eden mavi-beyazlı Didim Albatroslar, Muğlaspor karşısında ilk 45 dakikasında Didim'in golcü ismi Mehmet Emin Gülgü'nün attığı golü koruyamadı. Muğlaspor, ikinci devre Ebubekir'in golü ile karşılık verdi. Karşılaşma 1-1 sona erdi.

Ligde 27 puan ile ikinci sırada bulunan Didim Belediyespor, Pazar günü deplasmanda Denizli Sarayköyspor karşısında 3 puan mücadelesi verecek. Muğlaspor, 30 puan ile ilk sırada ve bu haftayı "Bay" olarak geçirecek.

Bir not düşelim;

Didim Belediyespor ve Muğlaspor, lig bitiminde aynı puan ile ilk ikiyi kazanırsa Muğla'da ve Didim'deki karşılaşmalar "Berabere" sona erdiği için averaja bakılmaksızın lig sonunda tekrar karşı karşıya geleceklerdir.

***

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen Bölgesel Amatör Ligi, her yıl olduğu gibi "labirent oyunu" misali oradan oraya, Amatör Futbol Kulüplerini elinde oynatıyor. Başka da hiçbir şey yapmıyor.

Bakınız, Kütahya, Afyon ve Uşak kulüpleri, komşu vilayetler olmasına rağmen, ayrı ayrı gruplarda mücadele ediyorlar.

Neden?

***

Bölgesel Amatör Ligi'ni görsel ve yazılı basında konuşulmuyor, yazılmıyor, çizilmiyor.

Kulüpler parasızlıktan kıvranıyor. Üstüne birde sezon başında yatırdığı 25 bin gaymayı, Türkiye Futbol Federasyonu'ndan aldığı para cezalarıyla üstüne soğuk şu içiyor.

Bölgesel Amatör Ligi'nde ister belediyenin takımı olsun, isterse de şehrin takımı olsun ekonomik gelirleri yoksa yok zaten...

O zaman kulüplerimiz,

Allah'a emanet...