Kenan ÜŞENMEZ

Hayat senin

31 Mayıs 2016, Salı

     

Aslında baktığınızda hayat kimseye torpil yapmıyor. Mesela ne kadar paran olduğuyla ilgilenmiyor ya da yakışıklı olman güzel olman çok da önemli değil. Hayatın bizden istediği geçmişten kopmamız, yeni güne ne kadar, nasıl istekli başladığımızı ona göstermemizdir. Sana her gün yeni bir sahne kuruyor yeniden başlayabil diye.

Kimi zaman sorumluklar değişiyor kimi zaman insanlar değişiyor. Bunun nedeni sen her sabah kalktığında yüreğini fikrini tazele diye. Kimi zaman kış yaşatıyor kimi zaman bir sevda mevsiminde kelebekler uçuruyor dünyanızda, ama kimseyi de pamuklara sarıp sarmalamıyor hani. Düşünsenize her an mutlu olduğunuzu ya da işlerin sürekli istediğiniz gibi gittiğini çok saçma değil mi? O zaman nasıl anlayacaksın insan olduğunu nasıl hissedeceksin sevdiğini bu tezat olmasa.

Hayat, bir bakıma da ısrarla senin ne düşündüğünle neye konsantre olduğunla ilgileniyor. Sana, düşündüklerine senden daha çok değer veriyor. Bunu fark edip yaradanın sana verdiği gücü bil diye.

Bunların yanında tabii ki kafa karışıklıkları, kızgınlıklar, hayıflanmalar arasında ruhun gidip geliyor zaman içinde. Bu durumda ne kadar sakin kaldığınla , sorunlara ne kadar çözüm arayıp aramadığınla ilgileniyor. Senin kendini ne için kim için yıprattığın onun pek umurunda değil. Senin ne dilediğin ne istediğin önemli. ‘’AMA’’diye başlamamalısın mesela. Bak, düşün, inan ne diyor tüm yaratılmışlar ne mesaj veriyor sana. Sor mesela kendine : Yaşadıklarında , başına gelenlerde senin hiç parmağın yok mu? Kırılacağını bile bile kaç defa hamle yaptın, kaç kere kendine acımak daha kolay geldi? Tutkularını dualarını gerçeğe dönüştürmek için yeterli mücadeleyi verdin mi? Bunları sor ve unutma hiçbir tecrübe boşa değildir. En büyük korkunuz hayal kuramamak olsun. En büyük yasağında korkmak. Yaradanın mucizesine inanın. Sabret, sev, yılma ,takılma ve de gülümsemeni hiç eksik etme. Hayat senin!Yazarın Tüm Yazıları
SINAVLARA SAYILI GÜNLER KALA
GEÇMİŞ OLSUN
SONLUDUR AŞK DA
İLHAN BERK - ÜÇ KEZ SENİ SEVİYORUM DİYE UYANDIM
SABIR TAŞI
KADIN
SİL BAŞTAN
KARANTİNADA AŞK
DOĞAYA ZULÜM
SANAT
KİŞİYE ÖZEL
SEN
DÜŞÜNÜYORUM
AŞK OLSUN
YALNIZ ŞAİRLER Mİ YALNIZ
KALBİM TAŞIYOR ADINI
EĞİTİM VE ÖZGÜRLÜK
AŞKA DÖNÜŞ
DÜŞ FIRÇASI
BEN HEP SENİNLEYİM
CHAPLİN'İN DÜNYASI
BİLMEDİĞİM BİR ŞEY SÖYLE
SANATORYUM HASTANESİNE MEKTUP
(H)er kişi misin?
AZELYA' YA MEKTUP
Abdal ile aptal
Hayat senin
Uçaklar ve Atatürk
14 Şubat seremonisi
Vecihi
Akıl ve zeka
NİDA
Huzur
Terör siz!
Nazire
Unutursak kalbimiz kurusun
Ümit ateşi
Lazım Efendim
ŞEHR_İ AŞK
Bahar getirdim sana
Duydun mu?
AYRILIĞA SERENAT
Sizin aşkınız hangisi?
Hatırla beni
Ah Beyler ...
Zararlı
Yüreğini koy gözbebeğine
Değerlerimiz
Sen Gelirsin Aklıma
Ya sizin?
Bir kadın, üç erkek
İlk Aşk
Kenardan seyretmek ölümü
Anlık hayatlar
Antisosyal
İstemek
Sevgiliye mektup
Kesit
Kayıp Dem'lerde
Sabır ve zaman
Anne kalbi okuldur
Mutluluk
Her insan biriciktir
Bayanlar beyler
Zamana sürgün
Korku
Hadi o zaman
Türk-i Nevruz
Çanakkale diyarında
Bir bayrak rüzgar beklerken
İkilem
Sensizleşmek
Kendinize engel olmayın
Sevdaya dair
Yalnızlık