Takip Et
  • 2 Mayıs 2017, Salı

CHAPLİN'İN DÜNYASI

Kısa boylu , incecik yapılı mavi gözlü. Dans eder ve şarkı söyler.Aynı zamanda pandomim yapar. Kimi zaman usta bir sokak sanatçısıdır. Sevgili okur, kimden söz ettiğimi tahmin etmişsinizdir, size bugün Charlıe Chaplin'in dünyasından bahsedeceğim.

Hırs , insanların ruhunu zehirledi,dünyayı bir nefret çemberine aldı. Hepimizi kaz adımlarıyla sefaletin ve savaşların içine sürükledi.

İnsanlar ölmeyi bildikleri sürece özgürlük yok olmayacaktır.

Sürekli aşağı bakıyorsanız asla gökkuşağını göremezsiniz.

Neden bir mana arıyorsunuz ki? Hayat bir tutkudur, mana değil.

İnsanoğlu tek başına bir dahidir. Ancak toplu halde insanoğlu ,kafasız bir canavar , gittiği her yeri kışkırtan zalim bir aptal yaratabilir.

Hayat dar alanda trajedi, geniş açıda komedidir.

Tanrıyla kimsenin derdi yok.Derdimiz insanla. Karşındaki akıllıyı mı oynuyor? Sen aptalı oyna. Sonra hakiki aptalı keyifle seyret.

Gülüşlerimizi, acılarımızı örtmeye çalışan ağır işçilerdir. Kahkahasız geçen bir gün harcanmış bir gündür. Bilin ki gülme ölümsüzlüğün takma adıdır.

Dünya herkese yetecek büyüklükte. Onun için başkasının yerini kapmaktansa çalışarak gerçek yerinizi bulun.

Düşünme becerisi tıpkı keman ya da piyano çalmak gibidir;günlük alıştırma ister.Kötü günleri göremezseniz mutlu günlerin değerini anlayamazsınız.

Şu zalim dünyada hiçbir şey kalıcı değildir, dertleriniz bile. O yüzden felsefeniz özgürlüğe inanmak; silahınız, gülmek olmalıdır.

Kelimeler yetersiz kalabilir. Söyleyebileceğin en büyük kelime fildir.

Amacınız zarar vermekse güce ihtiyacınız vardır. Diğer her şey için sevgi yeterlidir.

İnsancıl değerlerimizi koruyamazsak hayat korkunç olur ve hep yitiririz.

Zaman en iyi yazardır. Her zaman mükemmel sonu yazar.

Hayat ön provası yapılmamış bir tiyatro gösterisidir. Bu alkışı olmayan tiyatronun perdesi kapanmadan:gülün, şarkı, söyleyin dans edin, aşık olun, hayatınızın her anını değerlendirin. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.