Volkan SAYIN

Pandemide pozitif kalmanın yolları nelerdir?

17 Haziran 2021, Perşembe

     

Pandemiyle birlikte çevremde bir çok insanda süreç uzadıkça enerjilerinin düştüğünü ve karamsarlığa düştüğünü görmüştüm. Özellikle 65 yaş ve üzeri olanlarda bu durumu daha fazla hissediyordum.Her defasında şunu ifade ettim enerjimizi kaybetmeyelim pozitif olalım bunu da bir gün atlatacağımızı düşünelim diye hem kendime hem de çevreme telkinlerde bulunup dururdum.Peki nedir bu pozitif enerji hayata nasıl pozitif bakmalıyız.

Pozitif enerji, tüm insanlarda yaratıldığı andan itibaren vardır. Zaman içinde insanoğlu yaşamda kalma savaşı, hırs, ego, stres gibi birçok durumu deneyimledikçe var olan pozitif enerji yavaş yavaş kendini geri plana çekmeye başlar. Pozitif enerji geri plana geçtikçe negatif enerji dediğimiz olumsuz düşünceler önce zihni sonra auramızı sararak bedende negatif blokajlar oluştururlar. Bu şekilde devam ettikçe olaylara bakış açımız ve deneyimlerimiz pozitif olmayabilir. Halbuki yaratılıştan var olan mucize pozitif enerjiyi tekrar hayatımıza dahil edebiliriz.

Yaşam akışımızda negatifleşmemizde bir diğer etken ise günlük hayatımızda çevremizden aldığımız negatif etkilerdir. Zihnimiz çevresel olaylar ile bir bütünlük kurarak eterik bedenimizde negatif birikmelere sebep olabilir. Pozitif kalmanın ilk yolu negatif enerjilerden adım adım uzaklaşmaktır. Negatif enerjiler azaldıkça geriye daha dingin, dengede bir pozitif enerji kalacaktır.

Pozitif enerjide kalmak istiyorsak evde kal dönemlerinde özellikle;Evimizin, iş yerimizin, bulunduğumuz ortamların sık sık havasını yenilemek sıkışan negatif enerjiyi dağıtmaya katkı sağlar.

Evimizde biriken kullanmadığımız eşyalar ya da karışık çekmece ve dolaplar mekân enerjimizin düşmesine sebep olur. Kendimize daha pozitif bir alan oluşturmak için evimizi düzenlemek bolluğu da evimize davet edecektir.

Negatif düşünceleri zihnimizden uzaklaştırmak, günümüzün geri kalanını pozitif geçirmek için önemlidir. Bunun için daha önce mutlu olduğumuz anları 1,5 dakika kadar imgelemek zihnin negatif halinden bizi korumaya katkı olur.

Enerji değişkendir. Anlık olarak negatif düşünce veya pozitif düşünce ile dolabiliriz. Burada önemli olan negatiften uzaklaşmak için yapmış olduğumuz teknikleri istikrarlı bir şekilde hayatımıza dahil etmemizdir.

Dinlediğimiz müziklerde bu anlamda çok etkili gerçekten hani arabesk dinleyeceğimize her sabah kalktığımızda hayat bayram olsa parçasını mırıldanarak kalkmakta fayda var.Çünkü ses titreşimi, enerji frekansını çok hızlı etkiler. Bu sebeple de pozitif müzikler dinlemek hem bizim hem de dinlediğimiz yerin enerjisini yükseltecektir.

Daha pozitif olmak için kendinize özel zamanlar yaratabilirsiniz. Tek başınıza hiçbir şey yapmadan durmak bile farklı bir deneyim oluşturacaktır. Çünkü daima bir şeylerle uğraşan zihnimiz boş kalınca şaşıracaktır. Hayat akıp giderken bazen durup sadece izlemek bile beden dengemiz için önemlidir.

Bir başkasının yaşamı, davranışları hakkında yorum ve yargılama yapmaktan kaçınmamız pozitif enerjimiz için mühimdir Çevremizde olan bitenleri yargılamadan bence/ben olsam gibi sahiplenmeler yapmadan tarafsızca dinleyebiliriz. Her sahiplenilerek kurulan cümle o konu hakkında karmik enerji yaratır..

Pozitif olmak her durumda gülmek, neşeli olmak demek değildir. Ya da pozitif olan kişilerin yaşamlarında negatif hiçbir durum olmuyor demek de doğru değildir. Pozitif olmak her durum ve olayda kendimize zaman tanıyarak, o olayın içinde minimum bir tane pozitif bulmak için gayret etmektir. Yaşam içinde birçok negatifle karşılaşabiliriz böyle durumlarda kendimize zaman tanıyarak negatife değil de şimdi nasıl çözümleyebilirim? Neler yapabilirim? diye sorup, yaşam enerjimize sahip çıkıp, gelecek güzel günlere odaklanmaya niyet etmeliyiz. Yaşam bir yolculuk ve bu yolculukta iniş çıkışlar muhakkak olacak. Amacınız bu iniş çıkışlara odaklanıp varma noktasına geldiğinizde yolculuk bitti ve ben birçok güzelliği fark edemedim dememeniz olsun. kendinizde var olan güzellikleri ve mucizeyi keşfederek, hayatın tadını çıkararak ilerlemeniz dileğiyle kalın sağlıcakla… Yazarın Tüm Yazıları
EMEKLİ VEKİLE 25 BİN NORMAL EMEKLİYE 4 BİN
BABALAR GÜNÜ
Doğal Seyir
Olsun mu?
SİYASETÇİNİN DİLİ..
Corona Bitmeden Maymun Çiçeği
"NATO" MERMER "NATO" KAFA
GÜNDEM İMAMOĞLU VE KAFTANCIOĞLU
Tek kurtuluş üretim
GÖÇMEN MESELESİ NEREYE GİDİYOR!
BAYRAMLAR ESKİMEZ
23 NİSAN'IN ANLAM VE ÖNEMİ
Bayram geliyor neyime
VUR DAVULCU VUR DAVULA!
HOŞ GELDİN RAMAZAN
Artık bırak ve git be Başkan!
Çanakkale ruhu ve 1915 Köprüsü
Vicdansız fırsatçılar!
Siyaset başka şey, ihanet başka…
PUTİN'İN SINAVI
Putin ve potin
GEÇÇEK Mİ?
'ZAMİCRON' MU, 'OMİCRON' MU DAHA TEHLİKELİ?
İmamoğlu’na büyük ders
AYVAYI YEDİK Mİ?
BİR SEZEN AKSU ŞARKISINI TARTIŞMAK BİZE NE KAZANDIRIR?
MUHALEFETİN PKK ÇIKMAZI
MAAŞ ZAMLARI MEMNUN ETMEDİ
AYDIN BİR ARPA BOYU YOL ALIR MI?
Biraz sevinseniz!
KOSGEB’i CHP’ye bağlayın daha iyi
DEVLET ADABI
Asgari ücret, azami mutluluk
'Asgari nakarat' yine başladı!
İyi Parti'nin kötü vekili
Hani sınır namustu?
Cumhuriyet sen çok yaşa!
Karton bardakla kahve içip romantikleşen gençler!
VAKALARDAKİ ARTIŞ HAYRA ALAMET DEĞİL
Z VE Y KUŞAĞI NE BEKLİYOR?
Neler oluyor?
MUTFAKTAKİ YANGIN!
7 Eylül'ü anlamak
OKULA HAZIR MIYIZ?
VARDIR BİR PÜF NOKTASI
AFETLER ÖLDÜRMEZ, TEDBİRSİZLİK ÖLDÜRÜR!
YANGIN'A KÖRÜKLE GİTMEK!
15 Temmuz darbe girişimi…
TOPLUM OLARAK NEREYE GİDİYORUZ?
MEZUN OLUNCA İŞ BULABİLECEK MİYİM?
HANİ BİZ BİTTİ DEMEDEN BİTMEZDİ
Pandemide pozitif kalmanın yolları nelerdir?
DENİZLERİMİZ SALYA SÜMÜK
Eğitim şart
1 Haziran beklentisi
YENİDEN MORMALLEŞME Mİ?
Aydın siyasetini kim yönetiyor?
EN BASİT KORONA TESTİ
Aydın siyasetindeki heyecanın sebebi ne?
YÜZLER DEĞİL HARİTA KIZARIYOR
ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ HEBA OLMAYA DEVAM EDECEK
Çanakkale’yi anlamak
Kadınlar göstermelik olarak hatırlandı
NORMALLEŞMEYİ NE KADAR ANLADIK?
Tuvalet kağıdının önemi
Sözün bittiği yer (VOLKAN SAYIN)
Kamu çöplüğü Aydın!
Aydın’ın son umudu Z kuşağı
Çerçioğlu neden köfteciliğe soyundu?
Aydın büyük şehir mi?
Ufukta "NORMALLEŞME" Gözüktü
Aşılanmaya hazır mısınız?