Takip Et
  • 4 Şubat 2023, Cumartesi

NEDEN HEDEFTELER!

Selçuk Bayraktar ; Savunma Sanayi ürünleri ( SİHA,İHA, KIZILELMA'yı) üreten bir iş insanı.

Hakan Fidan ; Milli İstihbarat Teşkilatı başkanı, güvenlik bürokratı.Her iki isim de muhalefet siyasilerinin hedefinde, NEDEN ? NE AMAÇLIYORLAR !

Selçuk Bayraktar ve Hakan Fidan'ın ortak noktaları, terörle mücadeledeki rolleri. Bayraktar ürettiği ürünlerle, Fidan yetiştirdiği insan kaynağı ile bu mücadelenin kilit oyuncuları. Terör

örgütleri doğal olarak bu isimlerden nefret ediyor da muhalif siyasetçiler neyin peşinde.

Bayraktar bugüne kadar CHP ve CHP'li basının hedefindeydi, son olarak Babacan da topa girmeye karar verdi.

Hakan Fidan'da CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in gündemine girdi. İktidara geldiklerinde hemen görevden alacaklarmış.Gerekçesi de siyasetten emir almasıymış.MIT'i kendi insanını takip eden kurum olmaktan çıkarıp , diğer modern istihbarat örgütleri gibi, dünyanın her noktasında ülkesine yönelik tehditleri, yerinde engelleme konseptine taşıyan başarılı bir bürokratı hedefe koymanın açıklaması bu mudur?

Siyasetten emir almayacak da nereden alacak. Bu ülke, ben milli istihbarat teşkilatı başkanlığı değil, CIA'nın istasyon şefliği yaptım diyen istihbarat başkanlarını gördü. Ayrıca hasbelkader iktidara gelince tamamını değiştireceksiniz zaten bunu bilmeyen mi var, bugünden ilan ederek nerelere mesaj gönderiyorsunuz ki.

Babacan'ın ortak mutabakat metni için sözünü ettiği; Avrupa bize aferin diyecek yorumu o garip metin için olmasa da bu iki isme saldırı için kesinlikle doğrudur. Saldırmaya devam edin, aferini geçin alnınızdan bile öperler.

Hem mecliste hem tv kanallarında çıkıp pervazsızca sadece bağırmaktan öteye hiç bir işe yaramayan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e birkaç da soru soralım

- MIT'in faaliyetlerinden ne kadarı hakkında bilgi sahibisiniz ve hangilerinden rahatsız oldunuz !!!

- Fetö ile mücadele mi yoksa PKK ile mücadele mi sizi rahatsız etti ?

- Bunu siyaset olarak tanımlamak ne kadar mümkün, siyasetçinin rakibi siyasetçidir, sizi durup dururken bu aşamaya getiren ne ki

- ABD, İSRAİL ve bu terör örgütlerine destek verenlerin rahatsız olması son derece normal de sizi nereye oturtmalıyız?

Selçuk Bayraktar'ın durumu biraz daha özel. Saldırıya uğramasının temel sebebi ne yaptığı iş ne de damat olması. Sebep,halk nezninde oluşan ilgi ve ilerleyen dönemde potansiyel cumhurbaşkanı adayliğı. Halkın asgari dörtte üçünün sempati duyduğu bir isim. İlave olarak, geçen yıl Teknoferst'e 600 bin genç proje gönderdi. Bu yıl sayının bir milyonu bulması bekleniyor. Halkın doğal ilgisi dışında bu gençler için FENOMEN bir isim. Arkasında bu kadar genç olan bir tane siyasi figür gösterebilir misiniz. Siyasetçilerin bu durumun farkında olmaması mümkün mü ?

Kendisi düşünmüyor olsa da önümüzdeki dönemlerde siyaset ile adı sıkça anılacaktır.

Son olarak 11 ayda 11 toplantı sayısız alt toplantı yapıp ortaya çıkarmayı başardıkları ! Avrupa'nın yapılması halinde aferin diyeceği metne dair birkaç kelam ederek bitirelim.

Bir toplantıyı daha güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçeceğiz diye sonlandırmış olsalardı daha iyi olurdu. Ortaya konulan metinde yeni olan, içinde vizyona dair somut tesbit ve çözümleri geçtik,emareler olan bir şeye rastlamadım. 11 ayda gerçekleşen doğum sadece siyaseten iflasın ilanıdır. CHP Genel Başkan Yardımcısı'nın ifade ettiği HDP'ye 15-20 madde üzerinden mesaj verdik açıklaması HDP'nin masanın altından üstüne çıkmaya başladığının ilanıdır. Bu durumdan İYİ Parti'nin veya tabanının rahatsız olacağını zannedenler boş hayal peşindedir. Herkes herşeyin farkında. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.