Takip Et
  • 4 Mart 2023, Cumartesi

Meral Akşener, 6’lı masaya tekmeyi vurdu mu?

14 Mayıs'ta yapılacak genel seçimlere az bir süre kalmasına rağmen Millet İttifakı'nda aday belirsizliği sürüyor.

2 Mart’ta 12. kez toplanan 6'lı masa, yine Cumhurbaşkanı ortak adayını belirleyemedi. Bunun üzerine 6’lı masa 6 Mart’ta 13. kez toplanmaya karar verdi.

Ancak 2 Mart'taki toplantının ardından CHP'li isimler Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını tebrik mesajlarıyla kutlarken İYİ Parti’de Kılıçdaroğlu'na tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Toplantı sonrası Akşener parti genel merkezinde milletin umudu Meral Akşener sloganlarıyla karşılandı.

Sosyal medyada CHP ile İYİ Parti milletvekilleri arasında söz düellosu pik yaptı.

Twit üstüne twit atıldı iki parti milletvekilleri attıkları twitlerle bir birlerine meydan okudu. Öyle ki İyi partili Ümit Dikbayır'ın "MİLLET 5 TEN BÜYÜKTÜR "twiti hayli dikkat çekti. Masada 5 parti liderine kendini kabullendiren Kılıçdaroğlu cephesinden ise belli bir süre ses seda çıkmadı. CHP li kurmaylar zafer kutlamasına gizliden gizliye başlasa da Meral Akşener'in Genel merkez binası önünde karşılanışı İYİ partinin Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına kazan kaldırması olarak yorumlandı.

Tüm Türkiye, şu anda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı aday çıkarmayı henüz başaramayan 6’lı masayı konuşuyor.

Türk siyasi tarihinin en hareketli zamanlarından biri yaşanırken en büyük halen canlılık İYİ Parti Genel Merkezi’nde devam ediyor. Bir çok kişi buna kendimi de dahil ediyorum İYİ Parti’nin 6’lı masa ile artık bir bağı kalmamıştır.

Hatta çok iddialı olacak ama İYİ Parti’nin 6 Mart’ta aday belirleme toplantısına gitmeyeceğini düşününler ve dile getirenler var.

peki Neden?

Çünkü İYİ Parti, 6’lı masadan ayrılmaya 2 Mart’taki toplantıdan önce karar vermişti. Hatta liderlerin toplantısından önce kurmaylar genel merkezde Meral Akşener’i beklerken zaten Akşener 81 il başkanı Ankara’ya çağırmıştı bile.

Öyle 81 il başkanlarına yapılan Ankara’da toplanma çağrısı tamamen formaliteden ibaretti. Yani bütün bunların hepsi önceden planlanmıştı.

Şimdi yine formaliteden bir araya gelecek İYİ Parti yönetimi ve il başkanları sizce neyi konuşacak? Meral Akşener, partililerine seçimlerde ortak Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu olsun mu, olmasın mı, diye soracak?

Öyle bir soru sorarsa parti içerisindeki bölünmeyi akıl edememiş midir diye düşünüyorsunuz?

Meral Akşener ve üst akıl kesin olarak kararını vermiştir;

‘’Ya Ekrem İmamoğlu ile seçimlere gireriz ya da biz yokuz’’

Çünkü emir büyük yerden gelmişti.

Kemal Kılıçdaroğlu ile seçimin kazanılamayacağını çok iyi bilen ‘’Kıtadan Uzaktakiler’’in tek olmazsa olmaz şartı Ekrem İmamoğlu’nun ortak Cumhurbaşkanı adaylığıydı.

Bu olmayınca Meral Akşener, 6’lı masaya tekmeyi vurmuştur, bir daha da o masaya oturmaz.

Ancak Akşener’in tekrar geri dönüşün tek yolu vardır, o da Kılıçdaroğlu’nun adaylıktan vazgemesi ve Ekrem İmamoğlu’nun adaylığının açıklanmasıdır.

Bunun dışında başka yolu yoktur. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.