SERHAN SEYHAN

Fotoğrafa bakınca akla gelen 10 çılgın soru!

29 Aralık 2021, Çarşamba

     

1-) Bu fotoğraf Avcılar'da mı, Aydın'da mı Çekildi? Dönemin Avcılar Belediye Başkanıyla da böyle bir fotoğraf karesi mevcut mu?

2-) Bu fotoğrafta yer alan 3 kişiden 2'si 'Suç Örgütü Kurma' şüphesiyle göz altındaysa 3.sü neden binlerce telefon kayıtlarına, yüz yüze görüşme ve ticari ya da nakdi alışverişe rağmen hukuki olarak bu soruşturmanın dışında tutuluyor?

3-) Göz altına alınan isimlerin bazıları son 5 yılda ülkemizdeki hangi belediyede üst düzey görevlerde bulunmuştur?

4-) Bu atamaları kimler yapmıştır? Yapılan atamalarda en üst düzey yönetimde yer alanlar Erkan Karaarslan ve şirketlerine İhale verilmesi süreci öncesi yada sonrasında bu üst düzeye atanıp ihale verenlerin hesabına soruşturma konusu şirketler üzerinden para transferi yapılmış mıdır? Yapıldıysa bu tutarları kamuoyu ile paylaşabilir misiniz?

5-) Fotoğrafta yer alanlar arasında yat, tekne veya katamaran gibi bir deniz aracı alım satımı durumu söz konusu oldu mu? Olduysa para transferi hangi dönemde ve ne şekilde gerçekleşti?

6-) Soruşturma kapsamında yer alan, Aydın Büyükşehir Belediyesi içinde etkin ve yetkin görevlerde bulunmuş ama bu fotoğrafta yer almayan başka isimler de var mı?

7-) Mevcut durumun tek sorumlusu Erkan Karaarslan olduğunu söylemek ve kendisini tanımadığını, sadece bir ihale öncesinde tanımak dışında ilişkisi olmadığını söylemek dışında bu konularla ilgili Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn Özlem Çerçioğlu'nun herhangi bir açıklaması var mı?

8-) Soruşturma kapsamında gözaltına alınan kişilerin yetkili oldukları şirketler aracılığı ile Aydın Büyükşehir Belediyesinden ihaleler aldı mı? Aldıysa Aydın Halkının bütçesinden ödenen toplam rakam nedir, öğrenebilir miyiz?

9-) Soruşturma kapsamında yer alan isimlerden iltisaklı olduğunuz kişiler var mı? Eğer varsa hangi sıklıkla?

10-) Bu soruşturma da yer alan isimler içinde adli ve idari soruşturmalar veya kovuşturmalarda sizinle birlikte sanık ya da şüpheli olarak bulunanlar var mı? Varsa toplamda şüpheli ya da sanık olarak kaç dosyada birlikte yargılama süreci yaşıyorsunuz?

Bu sorulara samimi ve inandırıcı cevaplar alabilirsem, şeref namus sözüm olsun; Sn. Çerçioğlu'ndan bugüne kadar yaptığım tüm eleştiriler için bütün kamuoyu önünde özür dilediğimi ve affetmesini istediğimi deklare edeceğim. Cevap vermiyor ya da veremiyorsa da, hukukun bir gün bu soruları sorup gerekli cevapları bulacağı gün için sabırla beklemeye devam edeceğim.

Kamuoyuna saygılarımla iletirim...