SERHAN SEYHAN

Cumhurbaşkanı’na açık mektup

1 Şubat 2022, Salı

     

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve bürokratları, hali hazırda çıkar amaçlı suç örgütü kurmak suçundan tutuklu bulunan Erkan Karaarslan şirketlerine on milyonlarca liralık ihaleler vermiş ve o şirketten şahsi hesaplarına milyonlarca liralık para transferi gerçekleştiği MASAK Raporu tarafından tespit edilmiştir.

Aydın’da Valilik, Adliye ve Kolluk Kuvvetleri yaşanan yüz milyonlarca liralık yolsuzluk ve usulsüzlük konularının üzerine gidememekte, soruşturma ve kovuşturma dosyaları yaklaşık 7 yılı aşkın süredir sonuçlandırılmadan beklemektedir. Kamuoyunun bildiği kadarı ile bile Belediye Başkanı hakkında (çıkar amaçlı suç örgütü kurma, ihaleye fesat, edimin ifasına fesat, evrakta sahtecilik, görevi kötüye kullanma, rüşvet) gibi suçlardan şüpheli ve zanlı olarak 20'nin üzerinde kovuşturma dosyası, 80'nin üzerinde soruşturma dosyası bulunmaktadır.

Türkiye'de yarısı kadar bile soruşturma ve kovuşturma dosyası bulunan emsal düzeydeki belediye başkanları hakkında, Anayasanın 127. maddesi işletilerek, görevleri ile ilgili soruşturma ve kovuşturmaları olan belediye başkanları kesin hükme kadar görevlerinden uzaklaştırılabilir hükmü uygulanmıştır. Lakin Türkiye’nin en çok yargılanan belediye başkanı Özlem Çerçioğlu'na ne hukuki ne de idari bir yaptırım uygulanamamaktadır. Bu durum emsallerinde görevden uzaklaştırılan belediye başkanları için de hukuki anlamda kötü örnek teşkil ve emsal karar niteliği taşımaktadır. Kaldı ki yılda bir milyar lira bütçe yapan Büyükşehir Belediye bütçesi ile millete ve devlete karşı cürüm işlemeye devam edildiği de açıktır.

FETÖ Borsası sanıkları ile iltisak ve irtibat içinde olduğu, bu konuyla ilgili soruşturmanın da 3 yıldır gizlilik kararı alınmış şekilde bekletildiği, ayrıca FETÖ Terör Örgütü üyesi birçok kişiyle birebir iltisak ve irtibatı bulunan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çeroğlu hakkında idari ve hukuki yaptırım uygulanması anayasal zorunluluk haline gelmiştir.

FETÖ Örgüt Üyesi olmaktan ceza alan Aydın Cumhuriyet Başavcılığı yapmış Ekrem Yiğit'e Erkan Karaarslan üzerinden para gönderilmesini sağlamış olması bile MASAK raporu tarafından tespit edilmiştir. Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 7 yıldır yürütülen gizlilik kararı alınmış birçok örgütlü suçlar soruşturması, aradan geçen yıllara rağmen sonuçlandırılmamıştır. Anayasanın 127. maddesi ve 5393 sayılı yasanın 47. maddesi gözetilerek ivedilikle idari işlem uygulanması, ayrıca rüşvet, yolsuzluk, ihaleye fesat, görevi kötüye kullanma ve çıkar amaçlı suç örgütü suçları kapsamında ivedilikle hukuki yaptırım uygulanmasını kamu menfaati ve milli bekamızın mevcudiyeti adına saygılarımla arz ve talep ederim.

NOT: Erkan Karaarslan şirketlerinin Aydın Büyükşehir Belediyesinden aldığını tespit ettiğimiz ihaleleri ekte dikkatinize sundum. Avcılar’da iki ihale ve 200 bin lira için operasyon yapan devletimizden, Aydın’ın yüz milyonları için de Adalet istiyoruz. Menemen Belediye Başkanına çok daha az suç şüphesi için uygulanan idari yaptırımı Aydın adına da bekliyoruz. 

 

BELGE İÇİN TIKLAYINIZ

 Yazarın Tüm Yazıları
Özlem Çerçioğlu’na YKS Sorusu
Sizler Bu İşlerin Savcısı mı, Yoksa Avcısı mısınız?
Suç Şehri Belediyesi ve Organize Suçlar Şebekesi
Hesap ver Çerçioğlu...
Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Sn Özlem Çerçioğlu Memleket için Beka Sorunudur
Özlem Çerçioğlu Helallik İstemeli…
ALEMLERİN RABBİNE TESLİM OL
Sayın Cumhurbaşkanı Duymuyorsa, Sizi Vekilim olan Allah’a Şikayet Ediyorum…
Avcılar'daki Savcı, Aydın'da İzleyenler ise Yancı
Asfalt ağladı be...
Büyükşehir Belediyesinde organize zimmet
Var mısın Çerçioğlu iddiaya?
Denizde kum, Çerçioğlu’nda soruşturma ve kovuşturma…
CHP’de organize sahtecilik
İltisaklı olmak suç mu? Yoksa adalet mi yasaklı…
İçişleri Bakanlığı Çerçioğlu'nu koruyor mu?
Özlem Çerçioğlu yalan söyledi, mahkeme ve bilirkişi belgesiyle ispat etti…
Belediyeleri soymanın yeni yolu; ihale kur parayı kap yöntemi
Cumhurbaşkanı’na açık mektup
Kimler geldi, kimler geçti; inanıyorum, elbet bu günler de geçecek…
Rüşvet mi, telif mi? Gelin buna hep birlikte karar verelim...
Sayın Cumhurbaşkanımızdan Aydın İçin Adalet İstiyoruz…
Rüşvetin yol haritası
Bu bir Avcılar değil, Aydın Halkının ve hakkının talan edilme hikayesi...
Kumpas Yok!!! İtiraf Var…
Fotoğrafa bakınca akla gelen 10 çılgın soru!
SPK BU SATIŞIN NERESİNDE…
Bir maruzatımız var Sayın Cumhurbaşkanım
Adaletin bu mu? Aydın Adliyesi...
Büyükşehir Belediyesi mi, organize suç şebekesi mi?