SERHAN SEYHAN

Özlem Çerçioğlu yalan söyledi, mahkeme ve bilirkişi belgesiyle ispat etti…

7 Şubat 2022, Pazartesi

     

25 Ocak günü sanıkları arasında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve FETÖ Belediyeler İmamı olarak bilinen ayrıca İstanbul Avcılar Belediyesindeki ihalelere fesat karıştırmak ve çıkar amaçlı suç örgütü lideri olarak yargılanan Erkan Karaarslan’ın da bulunduğu Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesinin 14. duruşması gerçekleşti. 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından edimin ifasına fesat, ihaleye fesat, evrakta sahtecilik ve görevi kötüye kullanma gibi suçlardan yargılanan sanıklar, son duruşmada mahkeme heyeti tarafından istenilen bilirkişi raporuna karşı savunma haklarını kullandı.

Bilirkişi raporunda Özlem Çerçioğlu’nun üst yönetici sıfatıyla atamalarda sorumlu olduğu ve Erkan Karaarslan’ın önerisiyle Özlem Çerçioğlu’nun atamaları gerçekleştirdiği belirtildi. Bu görüşe karşı savunmasında Başkan Çerçioğlu, her ne kadar belediye mevzuatında sorumlu kendisi olduğu bildirilse de İSKİ Kanuna göre sorumluluk Genel Müdür’ün uhdesinde diyerek Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı Aydın Büyükşehir Belediyesine bağlı ASKİ Genel Müdürlüğü’nün sorumlu olduğunu iddia etti.

Fakat bu savunma sonrası gerçekler apaçık ortaya çıkmaya devam etti. Özlem Çerçioğlu’nun dava sanıkları arasında da yer alan birçok üst düzey yöneticinin atamasını kendi imzası ve oluruyla yaptığı bilirkişi raporuyla da sabit olduğu görüldü.

Erkan Karaarslan tarafından yönlendirilen kişilerin kendi imzasıyla ve oluruyla atamasını yapan hatta Erkan Karaarslan’ın bile bu ricalarını inkar etmediği dava için Özem Çerçioğlu’nun imzasını ve olurunu inkar etmesi, davayı takip eden kamuoyunda şaşkınlık yarattı.

Ceza alma korkusu içinde sorumluluklarını, imzasını ve olurunu inkar eden Özlem Çerçioğlu’nun bu yaklaşımı, ‘başkan olan kendisi değil sanırsınız Bakkal Muhittin Amca. Yaşanan her suçu bir başkasının üzerine atmaya çalışarak, ceza almaktan kurtulmaya çalışıyor’ yorumlarına sebep oldu.

10 Mayıs'a 15. duruşmasıyla ertelenen Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden davanın önümüzdeki duruşmada kendi imzasıyla yapılan atamaların yer aldığı belgelerin mahkeme heyetine sunulması sonrası neler yaşanacağı, Çerçioğlu’nun savunmasını nasıl değiştireceği, imzasını ve olurunu inkar etmeye devam edip etmeyeceği ise merak konusu oldu.

Devam eden davanın ise artık karar aşamasına yakın olduğu, bilirkişi raporu sonrası ceza alması beklenen kişilerin ise süreci gerginlik içinde takip ettikleri Aydın Büyükşehir Belediyesine yakın kaynaklar tarafından sıkça dillendiriliyor.

Bu sebeple açık bir dille kamu menfaati adına soruyorum; Sn. Çerçioğlu gerçekleri halka ne zaman doğru ve açık bir şekilde anlatacak? Mahkemede sorumluluğu kendi adına seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı olarak halka karşı olan sorumluluğunu ne zaman yerine getirip gerçekleri Aydınlılara anlatacak? Bu sorunun cevabını 1 milyon 130 binden fazla kişi ilgiyle ve merakla bekliyoruz.

Adaleti ve halkı kandırarak kamu kaynaklarını haksız kazanca dönüştürmek için çaba harcayabilirsiniz, itirazım yok. Lakin unutmayın, gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu var. Bunu asla unutmamalısınız. 

 

BELGELER İÇİN TIKLAYINIZ...Yazarın Tüm Yazıları
Özlem Çerçioğlu’na YKS Sorusu
Sizler Bu İşlerin Savcısı mı, Yoksa Avcısı mısınız?
Suç Şehri Belediyesi ve Organize Suçlar Şebekesi
Hesap ver Çerçioğlu...
Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Sn Özlem Çerçioğlu Memleket için Beka Sorunudur
Özlem Çerçioğlu Helallik İstemeli…
ALEMLERİN RABBİNE TESLİM OL
Sayın Cumhurbaşkanı Duymuyorsa, Sizi Vekilim olan Allah’a Şikayet Ediyorum…
Avcılar'daki Savcı, Aydın'da İzleyenler ise Yancı
Asfalt ağladı be...
Büyükşehir Belediyesinde organize zimmet
Var mısın Çerçioğlu iddiaya?
Denizde kum, Çerçioğlu’nda soruşturma ve kovuşturma…
CHP’de organize sahtecilik
İltisaklı olmak suç mu? Yoksa adalet mi yasaklı…
İçişleri Bakanlığı Çerçioğlu'nu koruyor mu?
Özlem Çerçioğlu yalan söyledi, mahkeme ve bilirkişi belgesiyle ispat etti…
Belediyeleri soymanın yeni yolu; ihale kur parayı kap yöntemi
Cumhurbaşkanı’na açık mektup
Kimler geldi, kimler geçti; inanıyorum, elbet bu günler de geçecek…
Rüşvet mi, telif mi? Gelin buna hep birlikte karar verelim...
Sayın Cumhurbaşkanımızdan Aydın İçin Adalet İstiyoruz…
Rüşvetin yol haritası
Bu bir Avcılar değil, Aydın Halkının ve hakkının talan edilme hikayesi...
Kumpas Yok!!! İtiraf Var…
Fotoğrafa bakınca akla gelen 10 çılgın soru!
SPK BU SATIŞIN NERESİNDE…
Bir maruzatımız var Sayın Cumhurbaşkanım
Adaletin bu mu? Aydın Adliyesi...
Büyükşehir Belediyesi mi, organize suç şebekesi mi?