SERHAN SEYHAN

Rüşvet mi, telif mi? Gelin buna hep birlikte karar verelim...

19 Ocak 2022, Çarşamba

     

“Gelelim kuru fasulyenin kış günlerinde insanoğlunda bıraktığı etkileri anlattığımız yazılara” demek isterdim. Lakin bunca ihalenin, rüşvetin, soruşturmanın, kovuşturmanın arasında bunlara fırsat kalmıyor. Biz yine bildiğimiz konuları anlatmaya devam edelim. Mesela Erkan Karaarslan tarafından kurulan ve hibe edilen Sarıyer Belediyesine ait Sarbel Şirketi, Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı yapmış Ekrem Yiğit'e, hiçbir hizmet veya mal satın almamasına rağmen 48.000 TL ödemiş.

Ödeme işleminin son yapıldığı tarih, 15 Temmuz darbe girişimi günü olarak gerçekleşmiş. Darbe girişimi gecesi ise Erkan Karaarslan ile Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu 8 ayrı aramada toplam 4 saat boyunca görüşmüş. Aydın’da da görev yapmış Başsavcı Ekrem Yiğit, darbe girişimi sonrası FETÖ Terör Örgütü üyeliğinden ceza almış ve bu karar üst mahkemelerce kesinleşmiş.

Hatırlandığı üzere, FETÖ’cü Başsavcı Ekrem Yiğit döneminde Aydın Belediyesi’ne Hamsi Operasyonu yapılmış, Belediye Başkan Yardımcısı, Meclis Başkan Vekili, Belediye çalışanları ve ihale alan şirket yetkilileri ihaleye fesat, irtikap ve çıkar amaçlı suç örgütü kurmaktan cezalar almıştı. Belediyeye yapılan bu operasyonda başkanının en yakınında bulunanlara teknik takip yapılmışken, Başkan Çerçioğlu kayıtlara göre bu teknik takipte yer almıyordu. Almışsa da birileri bu kayıtları yok etmişti. Konunun bu tarafı geçen yıllara rağmen hala muallakta kalmıştı. Gerçi bu yargılamayı yapan Ağır Ceza Reisi de, FETÖ Terör Örgütü üyesi olduğu gerekçesiyle meslekten ihraç edildi. Aydın’dan ayrıldıktan sonra FETÖ’cü Başsavcı Ekrem Yiğit'le Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu arasında olan görüşmelerin devam ettiği, kamuoyu tarafından da bilinmekte.

Erkan Karaarslan'la olan Özlem Çerçioğlu ilişkileri, binlerce HTS kaydına, dava dosyalarına konu oldu. Hatta aralarında lüks tekne (katamaran) alışverişi olduğu bile biliniyor. Peki Erkan Karaarslan ve Ekrem Yiğit'in bir araya gelmesine neden olan ortak dostları Özlem Çerçioğlu mudur? Alın size bir soru işareti daha! Erkan Karaarslan aracılığı ile ‘Gönül borcum var’ dediği söylenen Ekrem Yiğit'e SARBEL üzerinden ödeme yapılmasını Başkan Çerçioğlu istemiş olabilir mi? 15 Temmuz günü son ödemesi yapılan FETÖ’cü Başsavcı Ekrem Yiğit, darbe gecesi Başkan Özlem Çerçioğlu ve Erkan Karaarslan telefon görüşmelerinin konusu olabilir mi?

Eğer öyleyse FETÖ’cü olduğu yargı tarafından tescillenen Ekrem Yiğit, darbe gerçekleşseydi bu minnet borcunu hangi yollarla telafi edecekti. Erkan Karaarslan suçlu ilan edilirken, tutuklu halde yargıya kurduğu şirketler üzerinden aldığı ihale ve milyonlarca liranın hesabını verirken, neden Başkan Çerçioğlu ile bunca teşviki mesaisi, binlerce HTS kaydı, aralarında bunca maddi ve manevi alışverişe rağmen halen bu yargı durumlarının dışında kalmaktadır? Bunu devlet diliyle anlatabilecek bir devlet büyüğümüz var mıdır? Erkan Karaarslan, Ekrem Yiğit gibi isimler için yargı konusu olan iş ve işlemler tek taraflı değiller. Sonuç itibariyle bu hadisenin talep edeni, onay vereni, yol ve imkan tanıyanı, bunun için destek olanları var. Neden bunlarla ilgili en ufak bir işlem yapan yok, öğrenebilir miyiz?

Bu sorulara konu olan kim varsa, hesabını sormak devletin, bürokrasisinin ve yargının görevidir. Bürokrasi ve yargı görevini yapmıyorsa, siyasilerin görevi bunu denetliyor olmak ve devletin işlevselliğini korumaktır. Bunları yapamayan şehrimizin bürokratları, yargısı ve siyasilerin, yarından tezi yok işgal ettikleri makamları boşatmaları gerekir. Sonuç itibariyle devlette devamlılık esastır. Siz yapamıyorsanız, müsaade edin, yapacak olanlar gelsin işinin başına...

Söyleyeceklerim bundan ibarettir. Delillerim, paylaşım ekinde mevcuttur. HTS kaydı isteyenler de bana özelden ulaşsın, soruşturma dosya numarası vereyim, gidip kendisi temin etsin. Kalın sağlıcakla. Öpüyorum gözlerinizden...

(BELGE İÇİN TIKLAYIN)

NOT: Erkan Karaarslan şirketlerine Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu görevi süresince kaç ihale vermiş ve toplamda ne kadar ödeme yapmıştır. Bunun haricinde şahıslarına özel para transferleri gerçekleşmiş midir? Bürokratlara yapılan rüşvet, pardon telif ödemelerini Sn. Çerçioğlu'nun savunuyor olması, bürokratların da Sn. Çerçioğlu’na yapılan transferleri biliyor olması olabilir mi? Bu üç sorunun cevabını da bizzat sizden bekliyorum. Vermezseniz, bizzat ben belgesiyle veririm, merak etmeyin... Yazarın Tüm Yazıları
Aydın Siyasetinin “En”leri
Rüşveti tespit eden MASAK lakin Aydın'da rüşveti konuşmak yasak
İSKİ Gökneller ve Aydın'daki Türevleri…
Özlem Çerçioğlu ve Bay Akkentli’nin Maceraları 1
Açtırdınız Sonunda Bayramlık Ağzımı
Aydın protokolü hazır mısınız GYS’ye?
Özlem Çerçioğlu’na YKS Sorusu
Sizler Bu İşlerin Savcısı mı, Yoksa Avcısı mısınız?
Suç Şehri Belediyesi ve Organize Suçlar Şebekesi
Hesap ver Çerçioğlu...
Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Sn Özlem Çerçioğlu Memleket için Beka Sorunudur
Özlem Çerçioğlu Helallik İstemeli…
ALEMLERİN RABBİNE TESLİM OL
Sayın Cumhurbaşkanı Duymuyorsa, Sizi Vekilim olan Allah’a Şikayet Ediyorum…
Avcılar'daki Savcı, Aydın'da İzleyenler ise Yancı
Asfalt ağladı be...
Büyükşehir Belediyesinde organize zimmet
Var mısın Çerçioğlu iddiaya?
Denizde kum, Çerçioğlu’nda soruşturma ve kovuşturma…
CHP’de organize sahtecilik
İltisaklı olmak suç mu? Yoksa adalet mi yasaklı…
İçişleri Bakanlığı Çerçioğlu'nu koruyor mu?
Özlem Çerçioğlu yalan söyledi, mahkeme ve bilirkişi belgesiyle ispat etti…
Belediyeleri soymanın yeni yolu; ihale kur parayı kap yöntemi
Cumhurbaşkanı’na açık mektup
Kimler geldi, kimler geçti; inanıyorum, elbet bu günler de geçecek…
Rüşvet mi, telif mi? Gelin buna hep birlikte karar verelim...
Sayın Cumhurbaşkanımızdan Aydın İçin Adalet İstiyoruz…
Rüşvetin yol haritası
Bu bir Avcılar değil, Aydın Halkının ve hakkının talan edilme hikayesi...
Kumpas Yok!!! İtiraf Var…
Fotoğrafa bakınca akla gelen 10 çılgın soru!
SPK BU SATIŞIN NERESİNDE…
Bir maruzatımız var Sayın Cumhurbaşkanım
Adaletin bu mu? Aydın Adliyesi...
Büyükşehir Belediyesi mi, organize suç şebekesi mi?