Takip Et

SERHAN SEYHAN

Kimler geldi, kimler geçti; inanıyorum, elbet bu günler de geçecek…

22 Ocak 2022, Cumartesi

     

“Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler. Motorları maviliklere süreceğiz” dizeleriyle, geleceğine umutla bakan çocukların mavi bulutları kovaladığı ruhla selamlamak isterdim. Lakin bugün ne hava durumunun, ne de bu şehirde yaşayanların ruh halinin bu dilekler için çok elverişli olmadığı kanaatindeyim. Şartlar her ne olursa olsun, çok daha yeni karne sevinci yaşayan tüm çocuklarımızın gözlerinden öperim. Hepsini kocaman sevginizin sardığı kollarla bir kez de bu satırları yazan kardeşiniz için sarılırsanız, benim gibi bir garibi de mutlu etmiş olursunuz.

Dilek temenni faslını da geride bıraktığımıza göre, dönelim bu pembe tablodan sonra şehrimizin alacakaranlığına. Nasılsa, uzunca bir süredir bu kurtulamadık bu kör karanlıktan. Zaten kurtulmak da öyle pek mümkün gözükmüyor. Kendince memleketi kurtardığını sananlar, Cumhurbaşkanı ile bir fotoğraf karesini tüm siyasetini ve hizmet anlayışını sığdıranlar, Ankara’ya gidip gelince kendini vatan kurtaran Şaban zannedip makbul işler yapmış gibi gördüğümüz müddetçe, bu şehirde uzun bir süre daha umutların yeşermesi mümkün gözükmüyor zannımca. Havanın kapalı olduğu bugünde, bir o kadar da ben içinizi kararttım değil mi? Ama gerçekler acıysa, buna katlanıyor olmak daha bir acı.

Nereden mi biliyorum bunu? Çünkü yılardır ben ve bazı arkadaşlarım bu acılarla yaşamayı öğrendik. Hakkımızda düşüncelerimiz ve fikirlerimiz sebebiyle halkın menfaatlerini dile getirdiğimiz gerekçesiyle rüşvete ve hırsızlığa karşı duruşumuz sebebiyle, bu şehre edilen ihaneti kendimize yapılandan öte bildiğimiz için yüzlerce kez suç duyurusunda bulunuldu. Onlarca kez hakim karşısında hesabını verdik. Binlerce kez maaşlı kalemlerin satırlarına meze yapıldık. Sonuç mu? Biz bildiklerimizi anlatmamızın huzurunu yaşatmaya çalıştık. Diğerleri ya bunu tamamen maddi beklentilerine tahvil etti ya da bize karşı öfke, kin besleyenlerin maddi manevi sosyal ve hukuki olarak ettikleri zulmü keyif içinde izlemeyi tercih etti. Tüm bunlar yaşanırken Devlet-i Ali’nin yüksek yüksek koltuklarını işgal edenler, talan edilen şehri cilalı koltuklarındaki güvenle yüksekten yüksekten bakarken, işin ucu ne zaman azıcık kendilerine dokunsa, ne aba altından sopa göstermekten çekindiler ne değer verdiğimiz büyüklerimizi bizim karşımıza dikmekten imtina ettiler. Bunun dışında şehirdeki talan düzeni, hırsızlık dosyaları, örgütlü suçlar gibi yazımın başında bahsettiğimiz çocuklarımızı geleceği çalınırken ne yaptılar derseniz? Ellerinde popcorn, macera filmi gibi izlediler derim.

Tabi gidip sorsanız bu hadisenin failleri pürü pak olarak pazarlanırken, bize de vatan haini muamelesi yapmak daha kolaylarına geldi. Çünkü biz olmazsak, düzeni bozacak kimsenin olmayışı, herkesin daha çok işine geliyordu. İlk kez bunlarla karşı karşıya kalmadık. Bu şehirde başsavcılar vardı 3. sınıf mafya babası gibi bu şebekenin abisi olan, emniyet müdürü vardı teknik takibin içinden istenilen kişinin çıkarılmasını sağlayan. Bürokratlar vardı paranın gücünü görüp makamlar dileyip soruşturma dosyaları kapatan. Bu şehrin Valisi vardı, 13 ay sonra arkasına bakmadan merkeze kaçan. Hepsi tarih oldu gitti. Birçoğu kelepçe eşliğinde kalktılar oturdukları sıcak makam koltuğundan. Biz hala hamdolsun iki parça huzurun peşinde, yaşamak için mücadeleye devam ediyoruz. Ailemize oldu maddi manevi borcumuz, yükümüz. Onlara vermediklerimizi bu şehrin geleceği için harcadık. Çevremizde hep bunun yanlış olduğunu, suça bulaşmışlara bir şey olmayacağını, olanın hep bize olacağını dikte ile söyleseler de, biliyorum bir gün bizim de çiçeklerimiz açacak. O günleri görecek miyim çok emin değilim ama bir gün o güneşin bütün parıltısıyla bu şehrin de üzerine doğacağından hiç şüphe etmedim.

Şimdi bugüne kadar tüm yaptıklarımızı, yazdıklarımızı, konuştuklarımızı, tanık ifadelerimizi müşteki dilekçelerimizi, hepsini toplayın, istediğiniz sanık sandalyesinde yargılayın, isterseniz idamı geri getirin, iskemlenin üstünde yağlı ilmeğe geçirin boynumuzu, altıma koyduğunuz iskemleyi kendi tekmelemeyen, namert oğlu namerttir. Yani demem o ki hırsızlar, yolsuzlar bu şehrin hakkını, geleceğini çalan ve onların güç, iktidar sahibi ortakları elinizden geleni ardınıza koyarsanız, siz de adam değilsiniz. Ardımızda kalanlara da söyleyebileceğimiz iki çift sözümüz kalıyor geriye, rahmetli Ahmet Kaya’nın şarkı sözünde ki gibi;

“Olsun be iki gözüm olsun, ne olacaksa olsun…” Yazarın Tüm Yazıları

Çerçioğlu'nu Kurtaran Paralar...

1 Aralık 2022, Perşembe

TARIM SEKTÖRÜNÜN ÖNEMİ VE ÖZELLİKLERİ

31 Ekim 2022, Pazartesi

Aydın Siyasetinin “En”leri

19 Ağustos 2022, Cuma

Rüşveti tespit eden MASAK lakin Aydın'da rüşveti konuşmak yasak

8 Ağustos 2022, Pazartesi

İSKİ Gökneller ve Aydın'daki Türevleri…

3 Ağustos 2022, Çarşamba

Özlem Çerçioğlu ve Bay Akkentli’nin Maceraları 1

25 Temmuz 2022, Pazartesi

Açtırdınız Sonunda Bayramlık Ağzımı

18 Temmuz 2022, Pazartesi

Aydın protokolü hazır mısınız GYS’ye?

7 Temmuz 2022, Perşembe

Özlem Çerçioğlu’na YKS Sorusu

20 Haziran 2022, Pazartesi

Sizler Bu İşlerin Savcısı mı, Yoksa Avcısı mısınız?

13 Haziran 2022, Pazartesi

Suç Şehri Belediyesi ve Organize Suçlar Şebekesi

9 Haziran 2022, Perşembe

Hesap ver Çerçioğlu...

26 Mayıs 2022, Perşembe

Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Sn Özlem Çerçioğlu Memleket için Beka Sorunudur

20 Mayıs 2022, Cuma

Özlem Çerçioğlu Helallik İstemeli…

10 Mayıs 2022, Salı

ALEMLERİN RABBİNE TESLİM OL

5 Mayıs 2022, Perşembe

Sayın Cumhurbaşkanı Duymuyorsa, Sizi Vekilim olan Allah’a Şikayet Ediyorum…

18 Nisan 2022, Pazartesi

Avcılar'daki Savcı, Aydın'da İzleyenler ise Yancı

11 Nisan 2022, Pazartesi

Asfalt ağladı be...

4 Nisan 2022, Pazartesi

Büyükşehir Belediyesinde organize zimmet

29 Mart 2022, Salı

Var mısın Çerçioğlu iddiaya?

23 Mart 2022, Çarşamba

Denizde kum, Çerçioğlu’nda soruşturma ve kovuşturma…

16 Mart 2022, Çarşamba

CHP’de organize sahtecilik

8 Mart 2022, Salı

İltisaklı olmak suç mu? Yoksa adalet mi yasaklı…

1 Mart 2022, Salı

İçişleri Bakanlığı Çerçioğlu'nu koruyor mu?

14 Şubat 2022, Pazartesi

Özlem Çerçioğlu yalan söyledi, mahkeme ve bilirkişi belgesiyle ispat etti…

7 Şubat 2022, Pazartesi

Belediyeleri soymanın yeni yolu; ihale kur parayı kap yöntemi

3 Şubat 2022, Perşembe

Cumhurbaşkanı’na açık mektup

1 Şubat 2022, Salı

Kimler geldi, kimler geçti; inanıyorum, elbet bu günler de geçecek…

22 Ocak 2022, Cumartesi

Rüşvet mi, telif mi? Gelin buna hep birlikte karar verelim...

19 Ocak 2022, Çarşamba

Sayın Cumhurbaşkanımızdan Aydın İçin Adalet İstiyoruz…

15 Ocak 2022, Cumartesi

Rüşvetin yol haritası

10 Ocak 2022, Pazartesi

Bu bir Avcılar değil, Aydın Halkının ve hakkının talan edilme hikayesi...

3 Ocak 2022, Pazartesi

Kumpas Yok!!! İtiraf Var…

31 Aralık 2021, Cuma

Fotoğrafa bakınca akla gelen 10 çılgın soru!

29 Aralık 2021, Çarşamba

SPK BU SATIŞIN NERESİNDE…

27 Aralık 2021, Pazartesi

Bir maruzatımız var Sayın Cumhurbaşkanım

16 Aralık 2021, Perşembe

Adaletin bu mu? Aydın Adliyesi...

10 Aralık 2021, Cuma

Büyükşehir Belediyesi mi, organize suç şebekesi mi?

6 Aralık 2021, Pazartesi