Sercan ÖRÜN
sercan.orun@aydindenge.com.tr

Yeni Yönetim!

21 Mayıs 2013, Salı

     

Spor Toto 2. Lig’e yükselen Aydınspor 1923 Kulübü’nde bundan sonraki icraatları artık yeni yönetim yapacak. Başarılı olmuş bir kulüpte göreve gelecek yeni yönetimin işi hiç de kolay olmayacak. Bundan sonraki süreçte yeni yönetimin yapacağı icraatlar hem Aydınspor 1923, hem de Aydın futbolu adına çok önemli. Bunun ne kadar önemli olduğu, geçtiğimiz hafta Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Yönetim Kurulu’nun kulübe gerçekleştirdiği ziyarette bir kez daha gündeme geldi. ASKF Başkanı Mehmet Kıvanç’ın ziyarette Aydınspor 1923 ile ilgili söylediği sözler belki de birçok taraftarın, Aydın futboluna ve amatör futbola emek harcayan insanların içinden geçen düşüncelerdi. 

Başkan Kıvanç, ısrarla üstüne basa basa “Aydınspor 1923 Aydın’dan yetişen gençlere sahip çıkmalı” dedi. Bu söz, birçok kişinin Aydınspor 1923 ile ilgili düşüncesi.


Çünkü, Aydınspor 1923 bugüne kadar hep bir üst lige yükselme mücadelesi verirken, Aydın’dan yetişen gençlere sahip çıkamadı. Belki yetenekli gençleri altyapısında toplayarak bünyesine kattı, ancak sahip çıkmak bu değildi. Aydın’daki birçok yetenekli genç futbolcuyu diğer illerin profesyonel kulüpleri kaptı.

ASKF Başkanı Mehmet Kıvanç, göreve gelecek yeni yönetimin kalıcı gelirden sonra çözmesi gereken en önemli konuyu açıkça ortaya koydu.

Başkan Kıvanç’ın ziyarette, “Aydın’da yetenekli futbolcular var. Bu gençleri ortaya çıkarmalıyız. Dışarıdan gelen futbolculara onca para vermek yerine, Aydınspor 1923’te oynayabilecek kendi çocuklarımızı oynatalım. Aydınspor 1923 3. Lig’den kurtuldu, artık öz kaynağa dönmeli. Aydın’da yetişen gençlere sahip çıkmalı, onlara değer vermeli. Aydın’da en az BAL Ligi’nde ve üstünde mücadele eden bir takım, Aydınspor 1923’ün pilot takımı olmalı. O kulüp sadece yetiştirici kulüp olmalı ve gelecek vaat eden ancak Aydınspor 1923’te forma şansı bulamayan genç futbolcular o takımda oynamalı. O zaman hem Aydın’daki genç yetenekler Aydınspor 1923’e kazandırılmış olur, hem de Aydınspor 1923’ün dışarıdan çok fazla futbolcuya ihtiyacı kalmaz” dediği gibi Aydınlı genç yeteneklere sahip çıkarak, onları kazanmanın yolu aslında çok basit. Artık yeni yönetim Aydın’da yapılamayanları yapmalı, hep söylenen pilot takım uygulaması hayata geçirilmeli. Tabi bu pilot takım uygulaması yaptık demek için yapılmamalı. Yapmak istedikten Aydınspor 1923’ün pilot takım uygulaması yapabileceği çok kulüp var. Altyapıya, gençlere yapılan yatırımın Aydınspor 1923’e neler kazandırabileceğini bu sezon kulüpte görev yapan yöneticiler gördü. Çünkü Aydın Belediyespor iken Aydınspor 1923’te yetişen ve bugün Altınordu’da profesyonel olan Halil İbrahim Tuna ile Bucaspor’da profesyonel olan kaleci Kemal Mert Özyiğit için o kulüplerin Aydınspor 1923’e ödediği yetiştiricilik bedellerini en iyi yöneticiler biliyor…Yazarın Tüm Yazıları
Aydın’a yazık etmeyin
Aydın'ın kaybedecek zamanı yok
Gerçek ve geçerli anket
Seçimin galibi belli!
Bir siyaset hikayesi
Yapılacak çok iş var çok...
Bizim oğlan!
Kırmızı toprak, Karacasu…
Sporun siyasetteki temsilcileri
2013’ten 2014’e
Siyasetin değişmeyen hastalığı
Seçmen ne istiyor?
Hatırlarken unutmamak...
Başarının adı İsabeyli
Fuar ve Aydın’ın hayalleri
Kaybederken kazanmak
Ön seçim
Kim haklı?
Başka iller çıkarır biz düşürürüz
Her gün 29 Ekim gibi olsa…
Beşiktaşlılar
Erken kalkan...
Dökme suyla bu kadar olur
Projeler ve vaatler
Adı Amatör...
Darısı diğer bulvarların başına...
Aydın’da yapılamayan, Samsun’da yapıldı
Kaybettikten sonra…
Kara Pazar’lar yaşamayalım
Aydın için de bir kahve içseniz…
Göstermelik olmasın
Aydın’a zarar vermeyin
Kötünün iyisi bir başlangıç
Suçlu kim?
Kupa güzel, fakat…
Bir yeni sezon daha başlarken…
“Yazık”
Hedef çok, saha yok!
Büyükşehir bereketi!
Spora harcanan milyonlar…
Bizim için spor!
Rakipleri büyütmeye gerek yok!
BESYO
Günlük yaşıyor, yerimizde sayıyoruz
Varlık içinde yokluk çeken Aydın futbolu!
Çaresizseniz, çare sizsiniz!
Teşekkürler Yıldızgücü
Şampiyona yakışmadı
Aydın’ın başarısı tescillendi
Yeni Yönetim!
Spor da bu değil, dostluk da
İnananlar daima başarır…
Altyapı!
2. Lig sevinci, üzüntüye dönüşmesin
Gözün aydın Yılmaz Başkan, gözün aydın Kenan Başkan…
Ne olacak bu tepkilerin sonu?
Aydın futbolu ve dostluk...
Nihayet...
Aydın Belediyesi ile başladı Nazilli ile devam
Lidere yakışan buydu
Lafta kalan iki kelime
Zirve fena karıştı
Pilot takım mı?
Dışarıya hizmet eden Aydın futbolu…
Bir şampiyon eksik
Dökme suyla nereye kadar?
Şampiyonluk yarışı kızışıyor
Yeni fikirler, yeni gelirler
Halil İbrahim…
Bir tesis yapmak, bir tesise bakmak
2012’ye veda ederken