Sercan ÖRÜN
sercan.orun@aydindenge.com.tr

Hedef çok, saha yok!

13 Ağustos 2013, Salı

     

Bir yeni futbol sezonu daha başlarken, Aydınspor 1923’ün hem A Takımı ile 2. Lig’de, hem de altyapısı ile Akademi Ligleri’nde büyük hedefleri var. Ancak, bu büyük hedeflere yürürken daha sezonun başında hem A Takım’da, hem de altyapıda ciddi anlamda antrenman sahası sıkıntısı yaşanıyor. 
Aydınspor 1923’ün altyapısının aylardır tek bir umudu vardı. Atıl durumda olan İlhami Ortekin Sahası’nın, zemininin sentetik çim yapılıp, altyapıya tahsis edilmesi. Altyapı için liglerin başlamasına bir, bir buçuk ay kaldı, ama 6 Akademi Lig Takımı ve futbol okulu bulunan Aydınspor 1923’ün altyapısının sağlıklı antrenman yapabileceği sahalar yok. İlçelerden gelen futbolcuların da kalacağı bir yer yok.
Aydınspor 1923’ün Nisan ayında Spor Toto 3. Lig’de şampiyonluğunu ilan ettiği gün, İlhami Ortekin Spor Tesisleri ve altyapı hakkında açıklama yapan Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydınspor 1923’ün kalıcı başarılar elde edebilmesi için sağlam bir altyapısı olması gerektiğini söylerken, “Kendi sporcumuzu kendimiz yetiştirmeliyiz. Arkadaşlar fizibiletisini çıkardı. İlhami Ortekin Sahası’nı sentetik çim saha yapacağız. Tesisin içindeki binayı da elden geçireceğiz. Bunu yaklaşık 2 ay içinde hayata geçiririz. Daha sonra İlhami Ortekin Sahası’nı Aydınspor 1923’ün altyapısı kullanacak” demişti.
Ağustos ayındayız, liglerin başlamasına sayılı günler kaldı, fakat İlhami Ortekin Sahası’nda değişen hiç bir şey yok. Altyapıya, Aydınlı gençlere önem vermek bu değil!
Aynı sıkıntıyı, yeni sezon bütçesi 5 milyon TL, hedefi de PTT 1. Lig olan Aydınspor 1923 A Takımı da yaşıyor. Aydınspor 1923 Teknik Direktörü Hüsnü Özkara da, “Topuk Yaylası’nda iyi bir ortamda, iyi sahalarda çalıştık. Aydın’da aynı çalışma ortamını bulamadığımız için saha sorununu çözmemiz lazım. Futbolcuların antrenman yapacağı güzel bir zemine ihtiyaç var. Bunun için herkesten yardım bekliyoruz. Bu kamp çalışmalarının Aydın’da devamı gelmezse, Topuk Yaylası’nda yaptığımız çalışmaların hiçbir önemi olmaz. Çünkü iyi zemindeki antrenman performansını bozuk zeminde gösteremiyoruz. Bozuk zeminden dolayı antrenman performansını gösteremediğimizde bu da sahaya olumsuz yansır” diyerek, saha sorununun başarıyı da etkileyebileceğini açık açık söyledi.
Yönetim şimdi antrenman sahası arıyor. A Takım için Mukan Perinçek Stadı’nın zemini iyileştirilerek, saha sıkıntısı bir nebze olsun çözülebilir, ama bunlar günü kurtarmak olur.
Aydın Belediyesi’ne ait olan, zemini bozuk olduğu için Aydınspor 1923’ün sağlıklı olarak kullanamadığı tam 4 futbol sahası. Bunlar İlhami Ortekin Sahası, Yörük Ali Efe Tesisleri, Mukan Perinçek Stadı ve ve Mukan Perinçek Stadı’nın yanındaki halı saha var. Bir de Gençlik Spor Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan, Perinçek Stadı’nın yanındaki antrenman sahası var, oranın durumu da muallakta.
Aylardır bir çalışma yapılmayan bu 4 sahanın zeminini yenilemek, iyileştirmek bu kadar mı zor?
Eğer altyapıda ligler başlayana kadar, altyapının antrenman sahası sorunu çözülmez, İlhami Ortekin Sahası'nın zemini yenilenmezse, kimse Aydınspor 1923’ün altyapısından da gerçek başarı beklemesin!


Yazarın Tüm Yazıları
Aydın’a yazık etmeyin
Aydın'ın kaybedecek zamanı yok
Gerçek ve geçerli anket
Seçimin galibi belli!
Bir siyaset hikayesi
Yapılacak çok iş var çok...
Bizim oğlan!
Kırmızı toprak, Karacasu…
Sporun siyasetteki temsilcileri
2013’ten 2014’e
Siyasetin değişmeyen hastalığı
Seçmen ne istiyor?
Hatırlarken unutmamak...
Başarının adı İsabeyli
Fuar ve Aydın’ın hayalleri
Kaybederken kazanmak
Ön seçim
Kim haklı?
Başka iller çıkarır biz düşürürüz
Her gün 29 Ekim gibi olsa…
Beşiktaşlılar
Erken kalkan...
Dökme suyla bu kadar olur
Projeler ve vaatler
Adı Amatör...
Darısı diğer bulvarların başına...
Aydın’da yapılamayan, Samsun’da yapıldı
Kaybettikten sonra…
Kara Pazar’lar yaşamayalım
Aydın için de bir kahve içseniz…
Göstermelik olmasın
Aydın’a zarar vermeyin
Kötünün iyisi bir başlangıç
Suçlu kim?
Kupa güzel, fakat…
Bir yeni sezon daha başlarken…
“Yazık”
Hedef çok, saha yok!
Büyükşehir bereketi!
Spora harcanan milyonlar…
Bizim için spor!
Rakipleri büyütmeye gerek yok!
BESYO
Günlük yaşıyor, yerimizde sayıyoruz
Varlık içinde yokluk çeken Aydın futbolu!
Çaresizseniz, çare sizsiniz!
Teşekkürler Yıldızgücü
Şampiyona yakışmadı
Aydın’ın başarısı tescillendi
Yeni Yönetim!
Spor da bu değil, dostluk da
İnananlar daima başarır…
Altyapı!
2. Lig sevinci, üzüntüye dönüşmesin
Gözün aydın Yılmaz Başkan, gözün aydın Kenan Başkan…
Ne olacak bu tepkilerin sonu?
Aydın futbolu ve dostluk...
Nihayet...
Aydın Belediyesi ile başladı Nazilli ile devam
Lidere yakışan buydu
Lafta kalan iki kelime
Zirve fena karıştı
Pilot takım mı?
Dışarıya hizmet eden Aydın futbolu…
Bir şampiyon eksik
Dökme suyla nereye kadar?
Şampiyonluk yarışı kızışıyor
Yeni fikirler, yeni gelirler
Halil İbrahim…
Bir tesis yapmak, bir tesise bakmak
2012’ye veda ederken