Takip Et

Hafta sonu fikirleri

Hafta sonu yaklaştığında, düşünceler ertelenen ev işlerine, ya da yapılması gereken diğer bütün şeylere kayar. Tüm bunları ailece yaparsanız işleri erken bitirmenin yanı sıra eğlenceye de zaman ayırabilirsiniz.

Hafta sonunu evinizde ailenizle birlikte keyifli bir şekilde geçirmeye ne dersiniz? İster hep beraber evinizi yeniden düzenleyin, isterseniz farklı uğraşlarla zaman geçirin. Birlikte yaptığınızda her şeyin çok daha keyifli hale geldiğini göreceksiniz.

Aile defterinizi oluşturun

Çocuklar model alarak öğrenir taklit eder işte bu noktada onlara gerek davranışlarımızla gerekse kullandığımız kelimeleri seçerek doğru rol model olmamız önemlidir.

Annenizle organize çalışın

Ailenize ait eski fotoğraflardan bir defter oluşturun hatırladığınız kadarıyla anılarınızı paylaşın ortak noktalarınız olduğunu göreceksiniz ve onu dekoratif minik objelerle süsleyin. Hatta tuz seramiğinden yapılan hamurları herhangi bir boya il renklendirip fırınlayarak kendinize özgün küçük objelerde yaratabilirsiniz. Ve bu sert objeleri silikonla rahatlıkla yapıştırabilirsiniz.kendi aile defterinizi oluşturduktan sonra çocuğunuzunda kendi aile defterini oluşturmaya ne kadar istekli olduğunu fark edeceksiniz. Dilerseniz onun için bir duvar oluşturup, bu duvara ilk oyuncağını, özel resimlerini (ilk gülümsediği an ilk diş çıkarması ilk arkadaşı gibi), emziğini ve biberonunu da yapıştırabilirsiniz. Bu kendisini özel ve mutlu hissetmesini sağlayacaktır ve özgüveni yüksek çocukların temelini ancak erken çocukluk döneminde sağlayabilirsiniz. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.