Aydın’da Öğretmenler Günü kutlandı

24 Kasım 2021, Çarşamba 14:33

     


24 Kasım Öğretmenler Günü, Aydın’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Öğretmenler Günü programında konuşan Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, “Öğretmenler, görevlerin en soylusunu icra etmektedirler” dedi.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Aydın’da 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları, Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş tarafından Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

Daha sonra Okumuş ve beraberindeki öğretmenlerden oluşan heyet, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret etti.

Aydın İl Kültür Merkezi Hidayet Sayın Konferans Salonu'nda devam eden kutlama programında göreve yeni başlayan öğretmenler yemin ederken, emekli öğretmenlere de Aydın Valisi Hüseyin Aksoy tarafından ‘Hizmet Şeref Belgesi' takdim edildi.

“SABIR, NEZAKET VE ŞEFKAT MESLEĞİ”

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, törende yaptığı konuşmada, “Öğretmen, öğrencilerin kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için yol gösteren, topluma arkasını dönmeden sürekli önünden giden bir gönül eridir. Bizler, birer gönül eri olarak öğrencilerimize sadece öğretmekle değil, onların aynı zamanda yaşamlarını ve maneviyatlarını da şekillendirmekle mükellefiz. Bizim mesleğimiz, tarihin en kadim ve en itibarlı mesleği olarak aynı zamanda sabır, nezaket ve şefkat mesleğidir. Bizler, bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olacak kadar öğretmenlere kıymet veren geleneğe sahip ülkenin evlatlarıyız. Bu anlamlı günde şanlı bayrağımızın dalgalandığı her yerde vazifesini fedakarca, üstün, gayretle yerine getiren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum” diye konuştu.

“GÖREVLERİN EN SOYLUSU”

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy ise “Öğretmenlerimiz, geçmişte olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin anahtarı durumundadır. Öğretmenlerimiz görevlerin en soylusunu icra etmektedirler. Geleceğimizi hiç tereddütsüz emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz, kendilerine duyulan önemin mesuliyetini bir ömür boyu taşırlar. Yürüdüğünüz bu uzun soluklu yolda daima yanınızda olduğumu ve samimiyetle, özveriyle gösterdiğiniz gayretleri takdirle karşıladığımı bir kez daha vurguluyor, ilimiz eğitimine sunduğunuz değerli katkılardan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Çocuk Gözüyle Öğretmen temalı resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere Vali Aksoy tarafından hediyelerinin verildiği program, Yüksel Yalova Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryo ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler