Takip Et

Büşra Şahiner - Hemşire

Hemşire; bacı..

12 Mayıs 2023, Cuma

     

Sabahın ilk saatlerinde belki bir otobüste belki bir metroda koştur koştur işine yetişmeye çalışırken gördüğünüz o beyaz formalı Hemşire biziz..

Üzerimize sinen bemiks kokularını sevdik.. uykusuz kaldık.. kendi ailemizi .. çocuğumuzu unuttuk ama 101 nolu numaradaki hastanın kullandığı ilaçlarını, kronik hastalarını unutmadık.. yoğun mesai saatleri içinde yemek yemeyi unuttuk ama önce hastamızın açlığını tokluğunu sorguladık.. Bir bardak su içmedik ama hastamızın sıvı alımını takip ettik .. Ne kutsal bir meslek .. bunların hepsini de severek yaptık, yapıyoruz.. Bir hastanın yüzündeki tebessüm olmayı sevdik, seviyoruz ..

"Eline sağlık " bu iki kelimeyi duyduğumuzda birden yok olan yorgunluğumuzu sevdik ..

Anlat anlat bitmez fedakarlıkların içinde hatırlayalım istiyorum ülkemizde yaşanan üzücü deprem afetinde canını hiçe sayarak o koridorda koşturan Şeyma hemşire.. ah ne büyük fedakarlık.. hayatta tutmak için yeni doğan yoğun bakımdaki bebek kabinlerine sımsıkı sarılan hemşireleri hatırlayalım belki kendi çocuklarına sarılamadılar..

Bir yoğun bakımda çalışan Hemşire arkadaşlarımızın o muhteşem çabasını bir görün istiyorum , hiç tanımadığı birinin her türlü ihtiyacını severek karşılamak ne büyük bir doyum..

İşin tozpembe kısmını gördüysek acı gerçeklerden bahsetmek isterim ..

Hastaların ilk karşılaştığı o beyaz melek dedikleri hemşireler biziz.. Her fırsatta diğer sağlıkçı arkadaşlarımız gibi sözlü/fiziksel şiddete uğrayan hemşireler biziz.. mali ve özlük haklarına hâlâ kavuşamamış ama işine dört kolla sarılan hemşireler biziz..

Bambaşka bir boyut olan Asm Grup Elemanı olarak çalışan Hemşire arkadaşlarım ah benim balli lokmalarım halimiz içler acısı diyorum ne yazsak ne anlatsak yetersiz kalacak inanıyorum arkadaşım hakettiğimizi alacağız o okulu okuduğumuz için pişman olmayacağız, formamızın beyazını seveceğiz .. Ne formamız kirlenecek ne bu olumsuzluklarla umutlarımız kirlenecek .. Hem hikaye olacağız hem hikaye yazacağız binlerce hastanın hikayesine kahraman olmaya devam edeceğiz..

Çok daha güzel şartlarda mesleğimizi icra edebilmenin umuduyla güzel günler görelim diyorum Yazarın Tüm Yazıları

BEYAZ KOD YETMİYOR, BİZE KIPKIRMIZI KOD LAZIM!

8 Ekim 2023, Pazar

BENİM ZORUM KENDİME

21 Haziran 2023, Çarşamba

Hemşire; bacı..

12 Mayıs 2023, Cuma

İşçisin sen!

2 Mayıs 2023, Salı

EBELERİMİZ...

26 Nisan 2023, Çarşamba

SAĞLIK PERSONELİ

11 Nisan 2023, Salı

FARK'ını SEV!

4 Nisan 2023, Salı

KENDİME;

28 Mart 2023, Salı

Aile Sağlığı Merkezi Grup Elemanları 'SAĞLIKÇI' Sıfatı İstiyor!

21 Mart 2023, Salı

FORMAMDA KAN VAR, YÜREĞİMDE SIZI…

15 Mart 2023, Çarşamba

MİLLETİMİN İSTİKLAL!

14 Mart 2023, Salı

BAKTIĞINIZ HER YERDE BİZ VARIZ!

7 Mart 2023, Salı

BAKTIĞIN HER YERDE BEN VARIM!

28 Şubat 2023, Salı

CAN KURTARMAK İÇİN CANINDAN GEÇENLER

21 Şubat 2023, Salı