Okul takımları potada yarı final için mücadele ediyor

23 Mart 2022, Çarşamba 14:12

     


Aydın’da, Okullar Arası Yıldızlar Basketbol Türkiye Şampiyonası Grup Müsabakaları, 10 ilden gelen 8 kız ve 8 erkek takımın katılımıyla başladı. Atatürk Spor Salonu’nda 4 gün sürecek müsabakalarda takımlar yarı finale çıkabilmek için ter döküyor.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın faaliyet programındaki Okullar arası Yıldız Kız ve Erkek Basketbol Türkiye Şampiyonası Grup Müsabakaları, on ilden gelen sporcuların katılımıyla Atatürk Spor Salonu'nda başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan turnuvanın açılışına Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, Şube Müdürleri ve takımların antrenörleri katıldı.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, yaptığı açılış konuşmasında, "Aydın’ımızda sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk ve onur duyuyoruz. Basketbol gibi güzel bir branşa gönül verdiğiniz için öncelikle sizleri tebrik ediyorum. Düzenli ve disiplinli çalışmalar sonucu bu güzel spor dalını en güzel şekilde temsil edeceğinize ve ay yıldızlı bayrağımızı uluslararası arenada dalgalandıracağınıza inanıyorum. Müsabakalarda sportmen ve centilmence mücadele ederek turnuvayı başarılı bir şekilde sonuçlandırmanızı temenni ediyor, tüm sporcularımıza başarılar diliyorum" dedi.

Seremonin ardından karşılaşmalar başladı. Grup müsabakalarının açılış müsabakası İzmir Özel Gelişim Ortaokulu ile İzmir Özel Karşıyaka Bahçeşehir Koleji Ortaokulu arasında oynandı.

Müsabakalarda; Yıldız Kızlar Grubunda, Ankara Özel Arı Ortaokulu, Antalya Mecdude Başakıncı Ortaokulu, Çanakkale Biga Ortaokulu, Denizli Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ortaokulu, İstanbul Özel Sarıyer Açı Ortaokulu, İzmir Şehit Kemal Ortaokulu, Konya Özel Temel Değerler Ortaokulu, Muğla Vedat Türkmen Ortaokulu, Yıldız Erkeklerde ise; İzmir Özel İzmir Oğuzhan Özkaya Ortaokulu, Ankara ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Ortaokulu, Ankara Özel Arı Ortaokulu, Antalya Özel Bilbaşar Ortaokulu, Antalya Özel Akant Ortaokulu, Bursa Özel Emine Örnek Ortaokulu, İzmir Özel Gelişim Ortaokulu, İzmir Özel Karşıyaka Bahçeşehir Koleji Ortaokulu olmak üzere kızlarda 8 ve erkeklerde 8 olmak üzere toplamda 16 takım mücadele ediyor.

Dört gün sürecek olan müsabakalar sonunda gruplarını birinci ve ikinci olarak tamamlayan takımlar Afyon’da yapılacak Türkiye Şampiyonası yarı finallerine katılacak. (ORKİDE ÜLKER)







 
Son Eklenen Haberler