Takip Et

SON DAKİKA

ADÜ Hastanesi’nin Yanık Ünitesi hizmete açıldı

28 Şubat 2024, Çarşamba 16:42
Son güncelleme: 28 Şubat 2024, Çarşamba 16:49

     


Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Hastanesi’nin “Yanık Ünitesi” hizmete açıldı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Ege Bölgesi'ndeki üniversitelerde ilk olma özelliğini taşıyan Yanık Ünitesi’nin açılış törenine, AK Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen, Vali Yardımcısı Dr. Halil İbrahim Ertekin, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cemal İyem, Prof. Dr. Nuh Kılıç ve Prof. Dr. Erkan Salan, Genel Sekreter V. Prof. Dr. Bertan Akyol, Rektör Danışmanı ve ADÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mücahit Avcil, Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul, Başhekim yardımcıları, sağlık çalışanları, akademik ve idari personel ile davetliler katıldı.

Ege Bölgesi Üniversite Hastanelerinde Yanık Ünitesi’nin mevcut olmadığını ve hizmete açılan 10 yataklı yeni ünite ile Üniversitesi Hastanesinin sadece Aydınlı vatandaşların değil tüm bölgeye hitap eden bir hastane olma özelliğini taşıdığını belirten Başhekim Prof. Dr. Mücahit Avcil, “Sağlık Bakanlığına bağlı Denizli Devlet Hastanesinde 7 yataklı, İzmir S.B.Ü Dr. Behçet Uz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 12 yataklı ve İzmir Şehir Hastanesinde ise 15 yataklı Yanık Ünite ve merkezi mevcut. Bu açıdan bakıldığında bölgemizde hem yatak sayısının artması hem de Üniversite çatısı altında böyle bir merkez olması, Üniversitemiz ve Ege Bölgesi adına çok önemli bir hizmettir. Aynı zamanda Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı ile ortaklaşa çalışacak olan Yanık Ünitemiz, hastalarımıza hizmet vermeye başlayacak” dedi.

ADÜ Hastanesinin sağlık alanında bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda, örnek teşkil edecek bir donanımla hazırlandığını belirten Rektör Prof. Dr. Bülent Kent, “Üniversitemiz Hastanesine yeni Yanık Ünitesi açmış olmanın gururunu yaşıyoruz. 10 yataklı Yanık Ünitesi ile hizmet vermeye başlayan Hastanemiz, çok önemli bir ihtiyacı karşılayacak. Yanık çok zor bir hastalık, bu açıdan bakıldığında Yanık Ünitemiz hastalar adına çok önemli bir hizmet. Daha önce bir yardımseverimizin desteği ile açılmış beş yataklı bir ünitemiz varmış. Pandemi döneminde kapanmış. Şimdi daha büyüterek 10 yataklı olacak şekilde tekrar hizmete açtık. Hastalarımıza şifa olsun. İlimizde yapılan sağlık hizmetlerinin önünü açtığı ve değerli destekleri için Sağlık İl Müdürü Dr. Eser Şengül’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sağlık hizmetlerine erişimin, toplumun gelişim seviyesini yansıtan önemli bir gösterge olduğunu vurgulayan Rektör Kent, “Üniversitemiz, bu alanda sadece yerel topluluğa değil, aynı zamanda geniş bir coğrafi alana hizmet vermektedir. Yanık ünitemiz, bu çabanın bir parçası olarak, hastalarımıza en üst düzeyde bakım sağlayacak ve sağlık hizmetlerimizin kalitesini daha da artıracaktır. Üniversite olarak, topluma hizmet etmek ve insan hayatına dokunmak en önemli görevlerimizden biridir. Yanık ünitesinin yanı sıra, diğer sağlık hizmetleri ve sosyal sorumluluk projeleriyle de toplumumuza ve Üniversitemize hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

ADÜ Hastanesinde, 25 Aralık 2023 tarihinde yapımına başlanan ve Nisan ayında tamamlanacak olan Yeni Yaşam Merkezi’ni de ziyaret eden Üniversite Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, inşaat alanında incelemelerde bulunarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. (ERDAL AYDIN)

  
Son Eklenen Haberler