Farklı ülkelerden düğün organizatörleri Bodrum'da çalıştayda buluşacak

17 Mayıs 2022, Salı 09:46

     


Muğla'nın Bodrum ilçesinde yarın başlayacak "17. Uluslararası Düğün Çalıştayı"nda dünyanın farklı ülkelerinden düğün organizatörleri bir araya gelecek.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Uluslararası Düğün Profesyonelleri Derneği (IADWP), Bodrum Belediyesi ve bazı kurumların destekleriyle yarın başlayacak çalıştay öncesinde basın toplantısı düzenlendi.

IADWP Asya ve Avrupa Başkanı Murtaza Kalender, düğün turizminde dünyada 300 milyar dolarlık bir pazar olduğunu belirterek, Bodrum'un düğün turizmi için güzel bir destinasyon olduğuna dikkati çekti.

Bu yıl birçok düğünün Bodrum'da gerçekleştirileceğini belirten Kalender, "Düğün turizmi hem geliri yüksek bir turizm şekli hem de 12 ay yapabileceğimiz ender turizmlerden biri. Bu çalıştayla önümüzdeki dönemlerde Türkiye'nin düğün turizminden 50 milyar dolar pay almasını hedefliyoruz." dedi.

Derneğin Bodrum temsilcisi Fatih Öztarakçı da çalıştayın Bodrum'da düğün turizminin geliştirilmesi için fırsat olduğunu söyledi.

Tanıtım çalışmalarının olumlu sonuç verdiğini bildiren Öztarakçı, "Bodrum'da üç yıl öncesine göre daha fazla düğün yapılmaya başlandı. Şu anda bile elimizde 10'dan fazla düğün var." diye konuştu.

Toplantının ardından Değirmenler koyunda demirli "PrimeTime" adlı teknede "hoş geldin partisi" düzenlendi. Çeşitli dans ve şovlar ile havai fişek gösterisi yapıldı.

Çalıştay iki gün sürecek. (AA) 
Son Eklenen Haberler