“Aydın’a bir gölet daha kazandırdık”

27 Mayıs 2022, Cuma 10:41

     


Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından Karpuzlu Tekeler Mahallesi’nde yapılan gölet tamamlandı. DSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca, “Aydın’a bir gölet daha kazandırdık” dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

“26 BİN METREKÜP SU DEPOLAMA HACMİNE SAHİPTİR”

Aydın ili ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması, bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaya devam ediyor. DSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca, yaptığı yazılı açıklamada, “Aydın’a bir gölet daha kazandırdık. Karpuzlu ilçesine bağlı Tekeler Mahallesinde yapım çalışmaları tamamlanan “Tekeler 1 Hayvan İçmesuyu Göleti” sayesinde bölgede yapılan hayvancılık arttırılarak kırsal kalkınmaya destek sağlanmıştır. Temelden 11 metre yüksekliğe sahip gölet, 26 bin metreküp su depolama hacmine sahiptir. Gölet rezervuarı tamamen dolmuş olup, dolusavak bölümünden fazla suyun tahliyesi yapılmaktır. Gölet, bölge çiftçilerimizin hizmetindedir” ifadelerine yer verdi. (HAZEL BAYIK) (ERDAL AYDIN) 
Son Eklenen Haberler