Çine'de kaçak sigara imalathanesine baskın

4 Mart 2022, Cuma 22:03

     


Çine İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından kaçak sigara imalathanesine baskın düzenlendi. Baskında çok sayıda tütün mamulü ile dolum makinesi ele geçirildi.

Olay, Çine Hamitabat Mahallesi’nde bir kaçak sigara imalathanesinde gerçekleşti. Baskında 125 bin lira değerindeki boş makaron dolum makinesinin yanı sıra çok sayıda tütün ve tütün mamulü ele geçirildi.

Aydın İl Jandarma Komutanlığı, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Çine İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, bir şahsın kendisine ait işyerinde sigara üretim imalathanesi kurduğu ve tütün satış dükkanında da bandrolsüz sigara ile tütün satışı yaptığı ihbarını değerlendirdi. Adresi ve şahsı bir süre takibe alan ekipler, savcılıktan alınan izin ile iş yerine baskın düzenledi. Yapılan baskında şahsa ait işyerleri ve eklentilerinde yapılan aramada 1 adet 125 bin lira değerinde olduğu değerlendirilen boş makaron dolum makinası, 245 bin adet boş makaron, 36 bin 200 adet içi tütün ile doldurulmuş makaron, 142 bin 130 gram harmanlanmış sarmalık tütün, 2 adet sigara dolum aparatı ele geçirildi. Olay ile ilgili olarak iş yeri sahibi ve imalathane çalışanlarından oluşan 6 kişi gözaltına alındı. (ERDAL AYDIN) 
Son Eklenen Haberler