Türkiye’de ilk Speedball turnuvası, Aydın’da düzenlendi

10 Haziran 2022, Cuma 13:50

     


Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından dünya genelinde oynanan spor branşı için "Speedball'da biz de varız" projesi ile Türkiye’de bir ilke imza attı.

Mısır'dan dünyaya yayılan speedball spor branşı için Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, yeni spor branşı olan Speedball için yeni projesini 12 okulun katılımıyla turnuvaya dönüştürdü. Efeler Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen turnuva, renkli görüntülere sahne oldu.

Efeler ilçe genelindeki ilkokul, ortaokul ve liseler arasında gerçekleştirilen turnuvada, öğrenciler şampiyon olmak için kıyasıya mücadele etti. Minikler, yıldızlar ve gençler olmak üzere kız ve erkek kategorilerinde toplam 32 öğrenci müsabakalarda ter döktü. Final müsabakaları sonrasında dereceye giren sporcular, düzenlenen törenle madalyaları takdim edildi.

“AMACIMIZ YENİ SPOR BRANŞLARININ ÜLKEMİZE KAZANDIRILMASIDIR”

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Özcan, Beden Eğitim Öğretmeni Murat Görgün’ün Kuveyt’te tanıştığı spor dalı için kendilerine proje hazırladığını söyleyerek, destek istediğini belirtti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan, Turnuvada kısa bir konuşma yapan Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Özcan, “Speedball, el göz koordinasyon açısından önemli bir spor branşı. Gençlerin kişisel ve sosyal gelişimini destekleyici çalışmalar önem kazanmaktadır. Bu bağlamda yapılacak çalışmalardan biri de ülkemizdeki spor branşlarının geliştirilip, yaygınlaştırılması ve yeni spor branşlarının ülkemize kazandırılmasıdır. Gençlerimizin gönüllülük esasıyla bilgi, beceri ve duygularını harekete geçirerek, speedball branşının ülkemizde yaygınlaşmasına ve speedball federasyonu kurulması çabalarına aktif katkı vermelerini sağlamak ve onları bu yolda teşvik etmek için başladığımız ‘Speedbal'da biz de varız’ projemiz çerçevesinde turnuva gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı. (HAZEL BAYIK)  
Son Eklenen Haberler