Spor kulüpleri için yeni bir sayfa açılıyor

5 Temmuz 2022, Salı 13:30

     


Geçmişten günümüze dernekler statüsünde faaliyetlerini sürdüren ve il, ilçe dernekler masasının denetimi altında bulunan Amatör Spor Kulüpleri yapılan yasal düzenleme sonrası Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinin bünyesinde toplanıldı.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ)

Konu ile ilgili olarak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü il genelindeki amatör spor kulüplerine gönderdiği bilgilendirme mesajında, ”7405 Sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu'nun Geçis Hükümleri başlıklı Geçici 1'inci maddesinin ikinci fıkrası gereğince, Türkiye Futbol Federasyonu ve Gençlik ve Spor Bakanlığının bünyesinde tescili bulunan ilimizde dernek statüsündeki spor kulübünüze ait dosyanız 28.06.2022 tarihinde Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne devir-teslimi yapılmıştır. Bu tarihten sonraki tüm iş ve işlemler Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce yapılacaktır” şeklinde bilgilendirdi.

”YÖNETMENLİĞİ BEKLEYECEĞİZ”

Aydın il genelinde Amatör Spor Külüpleri Federasyonuna üye futbol ağırlıklı olarak yaklaşık 130-140 aktif amatör spor kulübü bulunduğunu söyleyen Aydın ASKF Başkanı Hasip Arıkan, ”Uygulama ile ilgili bir yönetmenlik hazırlanacağını düşünüyor. Uygulamanın hayata geçirilmesini de bekleyip göreceğiz. Yeni düzenleme tüm amatör spor kulüplerimize hayırlı olsun” dedi. (NECATİ MALDAR) 
Son Eklenen Haberler