Takip Et
  • 11 Temmuz 2024, Perşembe 16:29

Söke’de dev yaban domuzu vuruldu

Söke'de hafta sonu düzenlenen sürek avı sırasında yaklaşık 350 kilogram ağırlığında büyük bir yaban domuzu avlandı. Söke Ovası'nda son yıllarda görülen en büyük yaban domuzlarından biri olduğu belirtilen domuz, avcılardan Süleyman Ölmez tarafından vuruldu.

Çiftçilerin Talebi Üzerine Sürek Avı Düzenleniyor

Söke Avcılar Derneği Başkanı Fevzi Keçeci, çiftçilerin talebi üzerine sürek avı etkinliklerini sürdürdüklerini belirtti. Geçtiğimiz hafta sonu Güllübahçe, Atburgazı ve Tuzburgazı Ovası'nda sürek avı gerçekleştirdiklerini ifade eden Keçeci, önceliklerinin yaban domuzlarını ürkütmek ve çiftçilere destek olmak olduğunu vurguladı.

Kurşun Desteği Talebi

Sürek avına katılan Süleyman Ölmez tarafından vurulan dev domuzun son yılların en büyükleri arasında yer aldığını belirten Başkan Keçeci, gelecek haftalarda da sürek avı çalışmalarının devam edeceğini söyledi. Ancak, karşılaştıkları en büyük zorluğun kurşun fiyatlarındaki yüksek maliyet olduğunu dile getiren Keçeci, tasarruflu atışlar yapmaya çalıştıklarını ve bu nedenle Söke Ziraat Odası başta olmak üzere üreticilerden kurşun desteği beklediklerini açıkladı.

Çiftçilerden Destek Bekleniyor

Söke Avcılar Derneği Başkanı Fevzi Keçeci, Söke Ziraat Odası ve diğer üreticilerden kurşun desteği beklediklerini ifade ederek, yaban domuzlarıyla mücadelenin önemine dikkat çekti. Keçeci, sürek avlarının devam edeceğini ve çiftçilere destek olmayı sürdüreceklerini belirtti. (SELİME AYDEMİR)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.