Takip Et
  • 11 Temmuz 2024, Perşembe 12:11

Başkan Arıkan, muhtarla tartıştı

Söke Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan Söke Kent Konseyi seçimli genel kurul toplantısında, Savuca Mahalle Muhtarı Tuncel Uyanık ile tartıştı.

Söke Kent Konseyi genel kuruluna katılması için davet gönderilmeyen muhtarlar arasında yer alan Savuca Mahalle Muhtarı Tuncel Uyanık, Başkan Arıkan’ın yanına giderek kendisinin ve mahallesinin neden 20 muhtar arasında yer almadığını sordu.

Söke’de 49 mahalle muhtarı bulunduğunu belirten Başkan Arıkan, yönetmelik gereği genel kurula katılması gereken muhtar sayısının 20 ile sınırlı olduğunu ve Savuca’nın da aralarında yer aldığı 29 mahalle muhtarının davet edilmediğini söyledi.

Başkan Arıkan’ın cevabını yeterli görmeyen Muhtar Uyanık, Söke İlçe nüfusunun büyük çoğunluğunun temsil edilmediğini savunarak tepki gösterdi.

Muhtarın tepkisini sürdürmesi üzerine sinirlenen Söke Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan, “Hadsizlik yapma, benimle böyle konuşamazsın, seni dışarı çıkartırım” şeklinde çıkıştı.

Savuca Muhtarı Tuncel Uyanık da, “Siz de seçimle geldiniz, ben de seçimle geldim. Siz benimle böyle konuşamazsınız” cevabını verdi.

Tartışma bir süre devam etti.

Daha sonra yapılan seçimde, Söke Kent Konseyi’nin yeni başkanı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Söke Şubesi temsilcisi Dilber Özgün oldu. (HABER MERKEZİ)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.