Takip Et
  • 19 Mayıs 2024, Pazar 14:20

Kuşadası’nda 19 Mayıs coşkuyla kutlandı

KUŞADASI'NDA 19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

Kuşadası’nda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı. Sabah Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan programda, Özer Türk Stadı’nda sergilenen birbirinden renkli gösteriler, büyük beğeni topladı.

Kuşadası’nda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, saat 09.00’da sahilde bulunan Atatürk Anıtı’na Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ramazan Oğuz Verim tarafından çelenk sunulmasıyla başladı. Ardından Özer Türk Stadı’nda devam eden resmi törene Kuşadası Kaymakamı İbrahim Keklik, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Berksoy, Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ataman, belediye meclis üyeleri, kentte görev yapan idari ve mülki amirler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Kuşadası’nın Fransa’daki kardeş şehri olan Creil’den gelen heyet ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Özer Türk Stadı’ndaki programda, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra Kuşadası Kaymakamı İbrahim Keklik ve Belediye Başkanı Ömer Günel, törene katılan öğrenciler ve vatandaşların bayramını kutladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından dans ve jimnastik gösterileri sergilendi. Kutlama programında lise öğrencileri tarafından okunan “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ata’ya Cevabı” Kuşadalılar tarafından ayakta alkışlandı.

Kuşadası’nda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında bugün saat 17.00’de Kısmet Otel Kavşağı’ndan İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı’na kadar Gençlik Korteji düzenlenecek. 19 Mayıs coşkusu, kortejin ardından saat 20.45’te Belediye Hizmet Binası önünde, Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümü Ekin Dans Topluluğu tarafından “Bu 100den” adlı dans tiyatrosu sahnelenecek. (SELİME AYDEMİR)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.