Fulya Küçük'ün fotoğrafları sanat severlerle buluştu

23 Mart 2022, Çarşamba 16:38

     


Babası merhum gazeteci Mehmet Küçük ve dostları adına Marmaris’te yanan alanlarda hatıra ormanı kurma gayesi ile yola çıkan Fotoğraf Sanatçısı Fulya Küçük, fotoğraflarını Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Sergi Salonu’nda Aydınlılarla buluşturdu.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Yurt içi ve yurt dışından birçok fotoğrafının bulunduğu sergi, katılımcıların beğenisine sunuldu. Fotoğraflarında tarihi ve ören yerlerini objektifine alan Fulya Küçük, Aydın ve çevresine ait birçok yeri de objektifine dahil etti. Babasının kendisine aşıladığı doğa sevgisiyle yola çıkan Fulya Küçük, hem kayıpları anmak hem de Marmaris'te meydana gelen yangın sonucu yok olan alanlar için sergisinin kapılarını tüm sanatseverlere açtı. Küçük, sergisinde satışı gerçekleşen her bir fotoğrafın 15 adet fidana tekabül ettiğini belirtti.

"TANIYIP TANIMADIĞIM BİRÇOK DOSTUYLA KARŞILAŞIYORUM"

Aydın’da uzun yıllar gazetecilik yapan ve aynı zamanda Aydın Belediyesi’nden emekli olan ve 23 Aralık 2016’ta geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden kimya mühendisi ve orman aşığı babası Mehmet Küçük’ün ve dostlarının anısına bir hatıra ormanı yapma gayesi ile yola çıkan Fulya Küçük, sergisinin açılışında “İnanın çok heyecanlıyım, ne diyeceğimi bilemiyorum. Babamın tanıdığım ve tanımadığım birçok dostuyla burada karşılaşıyorum. Bu durum beni çok mutlu ediyor. Babamla ilgili olan anılarını dinlemek beni çok heyecanlandırıyor. Gelen herkese çok teşekkür ediyorum. Umarım fotoğrafları da beğenirler” dedi.

Açılışı İYİ Parti Marmaris İlçe Teşkilat Başkanı Erhan Gürkök, Anavatan Partisi Aydın İl Başkanı Cemal Aydın Özpolat gibi siyasetçilerin ve gazetecilerin katılımıyla gerçekleşen sergide, fotoğrafların birçoğu hızlı bir şekilde alıcıları ile buluştu. Sanatseverler tarafından ilgili gören fotoğraflar, 24-25 Mart tarihlerinde Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Sergi Salonu’nda sergilenmeye devam edecek. (ORKİDE ÜLKER)  
Son Eklenen Haberler