Takip Et
  • 17 Mayıs 2024, Cuma 19:21

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ile Lefkoşa Belediye Tiyatrosu arasında iş birliği protokolü imzalandı

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ile Lefkoşa Belediye Tiyatrosu arasında turizmin kültürel ve sanatsal boyutuna katkıda bulunması amacıyla kültür ve sanat iş birliği protokolü imzalandı.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti Lefkoşa’da düzenlenen törenle, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ile Lefkoşa Belediye Tiyatrosu arasında tiyatro alanına özel vurgu yapılan kültür ve sanat iş birliği protokolü imzalandı.
Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü adına Genel Müdür Yardımcısı ve Baş Rejisör Sükun Işıtan, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu adına Lefkoşa Türk Belediyesi Kültür- Sanat ve Tiyatro Şube Amiri Kıymet Karabiber’in imzalayarak yürürlüğe koydukları iş birliği protokolü karşılıklı ve eşitlik ilkesine dayalı olarak tiyatro ve kültür-sanat alanında iş birliği yapmayı, kültür-sanat ve tiyatro yolu ile turizmin kültürel ve sanatsal boyutuna katkıda bulunmayı amaçlayacak.
Devlet Tiyatroları ve Lefkoşa Türk Belediyesi Kültür- Sanat ve Tiyatro Şubesi arasında kültür sanat etkinliklerine karşılıklı davetler gerçekleştirilecek ve tiyatro sanatının etik ve estetik ilkeler doğrultusunda, evrensel sanat disiplinleri ve normları çerçevesinde gelişmesi ve yaygınlaşmasına imkân sağlayacak şekilde deneyim ve bilgi alışverişi yapılacak.
Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Sanat Teknik Müdürü Hakan Dündar, Ankara Devlet Tiyatrosu Müdür Yardımcısı Ulaş Ersoy ve Lefkoşa Belediye Tiyatrosu sanatçılarının da katıldığı imza töreninde yapılan protokol, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasındaki bağları daha da güçlendirecek ve özellikle de deneyim ve bilgi alışverişi yoluyla her iki ülkenin sanatçıları arasında üretken ve verimli bir iş birliği sürecinin kapısını aralayacak. (İHA)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.