Takip Et

İncirliova'da '85. Yılda 85 Fotoğrafla Atatürk' sergisi

10 Kasım 2023, Cuma 12:21

     


İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıldönümü dolayısıyla İncirliova Belediyesi tarafından oluşturulan ’85. Yılda 85 Fotoğrafla Atatürk’ sergisini gezdi.

İncirliova Belediyesi 10 Kasım Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda 85 fotoğraftan oluşan bir Atatürk fotoğrafları sergisi düzenledi. Düzenlenen sergide Ulu Önderin hayattayken çekilen fotoğrafları, cenaze merasimi esnasında çekilen fotoğraflar ve Atanın vefatını duyuran gazetelerin manşetleri yer aldı.

SERGİYE DAVET ETTİ

Cumhuriyet Meydanı’nda saat 9:05’te gerçekleşen anma etkinliğinin ardından gezilmeye başlanan sergiye, tören alanındaki ilçe protokolü ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Başkan Kaya, tarihi öneme sahip pek çok fotoğrafın yer aldığı sergiyi İncirliova Kaymakamı Canan Hançer Baştürk ve ilçe protokolü ile birlikte gezdi. 85 fotoğrafın yer aldığı sergiye vatandaşlardan da büyük ilgi olduğu görüldü. Sergiye ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Kaya, “İncirliova’mıza çok yakışan bir sergi oldu. Ulu Önderimizin vefatının 85. yıl dönümü olması sebebiyle sergide 85 adet fotoğraf yer aldı. Sergiyi gezen vatandaşlarımız Atamızın gençlik yıllarından başlayarak, vefatına kadar olan dönemle birlikte cenaze merasimi ve o gün çıkan gazete manşetlerini fotoğraflarla görebilecekler. İlgiyle gezilmesi gereken çok güzel bir sergi oldu. Ulu Önderimizin gelecek nesillere doğru aktarılması açısından da son derece olumlu bir sergi. Tüm İncirliovalıları bugün saat 17:00’ye kadar alanda olacak olan sergimizi gezmeye davet ediyorum.” ifadelerine yer verdi. (ERDAL AYDIN) 
Son Eklenen Haberler