Yarım asırlık okul yeniden hayat buluyor

25 Temmuz 2022, Pazartesi 22:42

     


Kaş ilçesinde 15 mahallede bulunan 17 eski okulun sosyal ve kültürel faaliyetlerde kullanılmak üzere yeniden yapılması projesi çalışmaları kapsamında, Boğazcık Mahallesi’ndeki eski okul da onarılıyor.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Kaş Belediyesi, ilçedeki bazı mahallelerde kapalı ve kullanılmayan okulları tadilat yaparak, bölge halkının hizmetine sunacak. Bu kapsamda Boğazcık Mahallesi’nde de çalışmalar yapılıyor.

Boğazcık Mahalle Muhtarı Veli Gökçe, yaptığı açıklamada, okulun 49 yıl önce yapımına başlandığını, 1974-75 yıllarında hizmete açıldığını söyledi.

Bugün okulun atıl durumda bulunduğunu belirten Gökçe, “Bu esere sahip çıkan, mahallemize kazandıran Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş’a sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi.

Gökçe, okulun yapımında kullanılmak üzere develer vasıtasıyla civardan mahalleye taşlar taşıdıklarını hatırlatarak, “Okulumuz bu taşlarla yapıldı. Atalarımızın elleriyle yerleştirdiği taşları burada her zaman göreceğiz.” diye konuştu.

Mahalle sakinlerinden Süleyman Durmaz da "Başkanımız sayesinde bizim okulumuz da proje kapsamında yenileniyor. Anılarımız da canlanıyor." ifadelerini kullandı.

Mustafa Hancı ise çalışmalar tamamlandığında mahallede sosyal etkinlikler yapılacağı için mutlu olduklarını dile getirdi. (AA) 
Son Eklenen Haberler