Takip Et
  • 22 Şubat 2024, Perşembe 18:02

Koçarlı Belediyesi’nde skandal! Köylülerin emekleri çalındı!

Aydın’ın Koçarlı ilçesindeki köylerde yaşayan vatandaşların depremzedeler için hazırladığı yüzlerce çuval odun Koçarlı Belediyesi tarafından aylarca depoda saklanıp, seçim vaadi olarak köylülere tekrar geri dağıtılması ‘yok artık’ dedirtti.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Türkiye’nin yanı sıra Aydın’da da depremde zor durumda kalanlar için yardım kampanyaları başlatılmıştı.

Aydın’ın Koçarlı ilçesindeki dağ köylerinde yaşayan vatandaşlar depremde evleri zarar gören vatandaşlar için toplanıp, çuval çuval yakacak odun kesip deprem bölgesine gönderilmesi için Koçarlı Belediyesi’ne teslim etti.

Koçarlı Belediyesi, köylüler tarafından emek emek toplanan çuvallardaki odunları toplayıp kamyona yükleyerek deprem bölgesine gönderiyormuş gibi video çekip belediyeye ait bir depoda sakladığı görüntüler ortaya çıktı.

Aylarca depoda bekletilen odunların görüntülerinin çıkmasının ardından Koçarlı Belediyesi’ne tepki yağdı. Vatandaşların kendi emekleriyle depremzedelere gönderilmesi için çuvallanan odunların köylülere ‘Seçim vaadi’ olarak tekrar dağıtılması köylüler tarafından tepkiyle karşılandı. (ERDAL AYDIN) 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.