“Gülez, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatını yerine getirdi”

6 Mayıs 2022, Cuma 15:05

     


Yurt Dernekleri Ege Bölgesi Güç Birliği Platformu Başkanı Aydın Yaşar, “Akdeniz Üniversitesinde Personel Daire Başkanı olarak çalışmakta iken, kurulan kumpas ile kamudan atılan daha sonra yargı önünde tüm suçlamalardan ve iddialardan aklanarak göreve dönen Hüsnü Gülez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatını yerine getirmiştir” dedi.

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü tarafından uygulanan mobbing’in sonlandırılması için bir kez daha YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunan Yurt Dernekleri Ege Bölgesi Güç Birliği Platformu Başkanı Aydın Yaşar, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın da bu konun takipçisi olmasını istedi.

Başkan Aydın Yaşar; “Hüsnü Gülez, her vatanseverin yapması gerekeni yaptı. Fetö ile ve tüm bölücüler ile mücadele etti. Bildiklerini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla yetkililere bildirdi. Ama cezası ağır oldu. İşinden oldu. Yargı kararlarıyla kesin olarak aklanarak geri döndü. Geri döndüğü yargı denetiminden geçen aynı dosya üzerinden 8 yıl sonra zaman aşımı dikkate alınmadan, ispata muhtaç bir iddia ile yeniden suç uydurularak açığa alınmıştır. Bu iddiayı yapan kişi ‘Hüsnü Gülez’e, faturasız ve ücretsiz hiçbir malzeme vermem söz konusu değildir.’ Şeklinde Adliyeye dilekçe verdiği halde Rektörlük neyin peşindedir. Türkiye Cumhuriyet’ti Hukuk devletidir. Biz buna inanıyoruz. Hüsnü Gülez bu iftiralardan da yüzünün akıyla çıkacaktır. Korkumuz olmadığı gibi şüphemizde yok” dedi.

“TAYYİP ERDOĞAN’IN ARTIK DUR DEMESİNİ BEKLİYORUM”

Yaşar, “Akdeniz Üniversitesi yönetimi hakkında çıkan haberleri dehşetle izliyoruz. Cumhurbaşkanımız ile çektirdikleri resimleri üniversitenin web sayfasına koyarak çalışanlara biz Cumhurbaşkanına yakınız algısıyla çok ağır yaptırımlar uygulandığı iddiaları, 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu ile 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki kurumlarında devlet korumasında yetişerek hayata atılmış devlettin çocukları bizleri üzmekte ama korkutmamaktadır. Yurtlar da kaldığımız süre boyunca devletin imkanlarını en iyi şekilde kamuya yararına döndürülmesini öğrendik. Devletimizin güçlenmesini istedik kendimize çıkar sağlamak hiç aklımıza gelmedi. Başarıdan ziyade çalışanlarını karşı karşıya bıraktığı, mobing tarzı uygulamalarla sürekli basında yer alan Akdeniz Üniversitesindeki yaşananlara, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın artık dur demesini bekliyorum. Üniversite yönetimi sadece Hüsnü Gülez ile uğraşmıyor. Üniversite de geçmişin öcünü alma tarzı bir yönetim uygulaması iddiaları var ki, bizler bile dışardan basında yer alan rahatsız edici uygulamaları şaşkınlık içinde izliyoruz. ‘Bu uygulamalar hangi yüz yılda yaşıyoruz dedirten türden’, İletişim Başkanı Sayın Prof. Dr. Fayrettin Altun Hocama buradan sesleniyorum. Hocam, Bizler 1 milyondan fazla yetiştirme yurdunda yetişen devletimizin öz evlatlarıyız. Devletimiz için boynumuz kıldan incedir. Her zaman devletimizin emrinde ölüme hazırız, bizleri Akdeniz Üniversitesinde Hüsnü Gülez kardeşimizin karşılaştığı hukuk dışı uygulamalarla karşı çaresiz bırakmayın. Akdeniz Üniversitesinde yaşananları ‘Google’den çok rahatlıkla araştırabilirsiniz. Göreceksiniz ki Üniversite de yaşananlardan, çalışanlar, öğrenciler ve Antalya halkıda rahatsızdır” diye konuştu.

Yurt Dernekleri Ege Bölgesi Güç Birliği Platformu Başkanı Aydın Yaşar, son olarak şunları kaydetti:

“Akdeniz Üniversitesinin mevcut yönetiminin, FETÖ/PDY kapsamında tutuklanan hapis yatan eski Rektörün ekibinden olduğu iddiaları birçok basında yer almaktadır. Bu iddiaların araştırılması için yine; YÖK Başkanı Prof. Dr. Özvar ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a buradan çağrıda bulunuyorum. Eğer ekip FETÖ/PDY suçlamasıyla hapis yatan İsrafil Kurtcephe’nin ekibiyse, Hüsnü Gülez kardeşimize yapılan uygulamaların sebebi ortaya çıkacaktır. Burada asıl bizi üzen Devletimizin yaşananlara müdahalede geç kalmasıdır.” (HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler