Nazilli İİBF öğrencileri rekora imza attı

22 Temmuz 2022, Cuma 18:14

     


Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Nazilli İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) öğrencileri, finansal okuryazarlık seviyesinin yükselmesine katkı sağlamak, gençleri para yönetimi konusunda bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen borsa alanında katıldıkları 12 yarışmada elde ettikleri şampiyonluk ve dereceler ile rekora imza attı.

12 yarışmanın; 5’i Boğaziçi Üniversitesi, 2’si ODTÜ, 4’ü İş Yatırım A, Ş. ve 1’i TEFAS Fon Platformu tarafından düzenlenmiş olup, Nazilli İİBF öğrencileri bu yarışmaların büyük çoğunluğunda şampiyon oldu ve 2.’lik derecesi aldı. Öğrenciler, 12 yarışmada şampiyonluk veya ikincilik alarak bir daha herhangi bir üniversitenin neredeyse hiçbir zaman kıramayacağı bir rekora imza atmış oldu.

12. yarışma olan ve geçtiğimiz aylarda tamamlanan İş Yatırım A, Ş.’nin borsa ve para yönetimi konusundaki yarışması Trade Master’ın daha öncekiler gibi son şampiyonu ve ikincisi yine Nazilli İİBF öğrencileri oldu. Öğrencileri Fakültede konuya yönelik olarak kurduğu sistem ile yetiştiren Nazilli İİBF Dekanı Prof. Dr. Yusuf Kaderli, yarışmanın ödül törenine öğrencileri ile birlikte katılarak öğrenciler ödüllerini almasına eşlik etti ve Üniversitemiz adına borsa yarışması şampiyonluk kupasını teslim aldı.

“TERCİHLERİNDE İLK SIRALARDA ADÜ YER ALMALI”

Ödül töreni sonrasında konuşan Nazili İİBF Dekanı Prof. Dr. Yusuf Kaderli, Nazilli İİBF’nin bundan sonra hiçbir üniversitenin kolay kolay kıramayacağı bir rekor elde ettiğini ve para yönetimi yarışmasında belirgin bir rekabet üstünlüğüne sahip olduğunu vurguladı. Nazilli İİBF mezunlarının finans sektöründe kıymetli bir yere sahip olduğunu belirten Prof. Dr. Yusuf Kaderli, Üniversitemiz borsa aracı kurumlarının işe alımlarda ilk tercih ettiği üniversite konumuna geldiğini yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimizin sektörde çok hızlı bir biçimde işe girdiğini ve mezun olur olmaz iş bulma ayrıcalığını yaşadığını ifade etti.

Kaderli, üniversite sınavına girip üniversiteyi tercih etme süreci içinde olan tüm gençlere eğer finans sektörünün iyi bir kurumunda çalışmak istiyorlarsa, tercihlerinde ilk sıralara ADÜ Nazilli İİBF İşletme veya Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümlerinden birini yazmaları gerektiği mesajını vererek, “Bu başarıların elde edilmesinde her zaman Fakültemize destek veren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’e teşekkür ederiz” dedi. (HAZEL BAYIK) 
Son Eklenen Haberler