Takip Et
  • 16 Nisan 2024, Salı 14:06

ADÜ Öğrencilerinin 5 Projesine TÜBİTAK’tan destek

TÜBİTAK-BİDEB 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2023 yılı 2. Dönem sonuçlarına göre, ADÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik ile Çocuk Gelişimi bölümleri öğrencilerine ait projeler destek almaya hak kazandı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Ebelik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Keziban Amanak’ın danışmanlığında, öğrenci Sinem Gökçimen’in yürütücü, Merve Gül Emdirme’nin araştırmacı olarak yer aldığı “Gebelerde Risk Algısı ile Akılcı İlaç Kullanımı Arasındaki İlişkinin İncelenmesi” başlıklı araştırma projesi ile Funda Yıldırım’ın yürütücü, Nur Müzeyyen Ayan’ın araştırmacı olarak yer aldığı “Gebelerin Sağlık Okuryazarlık Düzeyi ile Sağlık Uygulamaları Arasındaki İlişki” başlıklı araştırma projesi desteklenmeye hak kazandı.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Elemanı Arş. Gör. Dr. Fettah Saygılı’nın danışmanlığında, öğrenci Büşra Görgülü’nün yürütücü, Sude Demirli ve Hilal Bayram’ın da araştırmacı olarak yer aldığı “Sağlıklı Gençlerde Core Stabilizasyon Eğitiminin Üst Ekstremite İnce El Becerileri ve Kavrama Üzerine Etkilerinin İncelenmesi” başlıklı araştırma projesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Elemanı Arş. Gör. Dr. Burcu Deniz Güneş'in danışmanlığında, öğrenci Aysugül Ergin'in yürütücü olarak yer aldığı “Üniversite Öğrencilerinde Etiket Okuma Alışkanlıkları ile Ortoreksiya Nevroza Riskinin Değerlendirilmesi” başlıklı araştırma projesi ile Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kevser Tozduman Yaralı danışmanlığında öğrenci Nur Çakırca'nın yürütücü Elif Umay Uygun'un proje ortağı olduğu "Çocuk Kitaplarıyla Hazırlanan Cinsel İstismar Farkındalık Eğitiminin İlkokul Çocuklarının Cinsel İstismara Yönelik Bilgi Düzeyleri Üzerindeki Etkisi" başlıklı araştırma projesi, 2023 yılı 2. Dönem TÜBİTAK-BİDEB 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı tarafından desteklenmeye hak kazandı.

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, “Öğretim üyelerimizi ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz” açıklamasını yaptı. (DUYGU DİLEK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.