Başkan Atay’dan JES direnişine destek: Haklıyız, kazanacağız

30 Mart 2022, Çarşamba 16:10

     


Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Kızılcaköy Mahallesi’nde Jeotermal Enerji Santrali uygulamasına karşı direnen vatandaşlara destek verdi. Sabahın ilk saatlerinde Kızılcaköylü JES direnişçileriyle buluşan Başkan Mehmet Fatih Atay, “Haklıyız, kazanacağız” dedi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Efeler ve İncirliova ilçelerine bağlı Kızılcaköy, Dereağzı ve Gerenkova mahallelerinde yapılmak istenen Sarı Zeybek Jeotermal Enerji Santrali (JES) projesiyle ilgili, davaya bakan Aydın 1. İdare Mahkemesi’nin dava sürecinde bilirkişi incelemesi yapıldı.

“SONUNA KADAR YANINIZDAYIM”

Tarım arazilerini, zeytin ve incir ağaçlarını tehdit eden JES için büyük direniş sergileyen Kızılcaköy, Dereağzı ve Gerenkova mahallelerindeki üreticiler, bilirkişi incelemesinde de ellerinde “Yeşilimize Zeytinimize Geleceğimize Dokunma, JES İstemiyoruz, JES’e Hayır, Havama Suyuma Toprağıma Dokunma” yazılı pankartlarla direnişlerini sürdürdü. Başkan Atay, JES istemeyen Kızılcaköylülerin direnişini ziyaret ederek, halkın her zaman yanında olacağını söyledi. Başkan Atay, vatandaşlara seslenerek, “Sonuna kadar yanınızdayım. Hiç endişe etmeyin. Haklıyız, kazanacağız” dedi. (HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler