“Üçüncü kez krizin altından kalkamayız”

13 Haziran 2022, Pazartesi 17:54

     


Efeler Kızılcaköy Mahallesi’nde düğün salonu işletmeciliği yapan Kenan Ocak, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yol çalışmasını eleştirerek, “Pandemi sürecinde zaten büyük bir kaybımız oldu. Şimdi de sel felaketi yaşadık. Önlem alınmaz ise üçüncü kez krizin altından kalkamayız” dedi.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Aydın-İzmir Karayolu ile Kızılcaköy Mahallesi arasında yapılan yol yenileme çalışması esnasında işletmesinin hemen yanında bulunan tali yolun kodu yükseltildiğini ve bu nedenle Cumartesi günü yaşanan sağanak yağış nedeniyle düğün salonun sular altında kaldığını söyleyen Kenan Ocak, çalışma esnasındaki uyarılarına kimsenin dikkate almadığını ifade etti.

“BURADAN EKMEK YİYEN ONLARCA KİŞİ DE MAĞDUR OLUR”

Yıllardır sorun yaşanmazken ilk kuvvetli sağanak yağışta çevredeki tüm çöplerin yağmur sularıyla işletmesine girdiğini söyleyen Kenan Ocak, "6 yıldır burada hizmet veriyoruz. 2 yıldır pandemi vurdu ve iş yapamadık. Büyükşehir Belediyesi yol yaptı, yolu şişirdi. Şişirdikten sonra bu sel felaketi başımıza geldi. Yol çalışması yaparken yetkililere, 'Bu yolu şişirdiniz, daha önce otobandan su geliyordu ve yan yoldan geçip gidiyordu. Bu şekilde bana zarar verecek' dedim. Hiç kimse ciddiye almadı. Otobandan gelen su yol şiştiği için direkt işletmeme girdi ve zarara uğradım. Pandemi sürecinde zaten büyük bir kaybımız oldu. Şimdi de sel felaketi yaşadık. Önlem alınmaz ise üçüncü kez krizin altından kalkamayız. Evlenecek onlarca çiftimiz var ve onlar da bu süreçte mağdur oldular. Bu yol sorunu acilen çözülmezse tekrar bu zararın altından kalkamayız. Biz iflas ederiz ve buradan ekmek yiyen onlarca kişi de mağdur olur. Bu sorunun bir an önce çözülmesi gerekiyor" diye konuştu.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YETKİLİLERİ YAŞADIĞIMIZ BU FELAKETE NEDEN OLDU”

İşletmeciliğini yaptığı Gül Bahçesi Kır Düğün Salonu önünden geçen Kızılcaköy Mahallesi yolu üzerindeki mazgal ve rögarların tıkalı olduğunu belirten Ocak, “Aydın-İzmir Otoyolu’nun üst kısmında biriken yağmur suları, rögarlar tıkalı olduğu için mahalle girişi yoluna ve oradan da işletmemize girdi. Bununla ilgili kurumlara müracaat ettim. Fakat hiçbir çözüm üretilmedi. Biz mağduriyetimizi ve oluşan zararı gidermek için 3 gündür çalışıyoruz ama yardım talebimize dönüş sağlayan olmadı. Aydın Büyükşehir Belediyesi yetkilileri yaşadığımız bu felakete neden oldu. Çözüm üreteceklerini de düşünmüyorum artık. Çünkü 3 gündür halimizi ne arayan var ne de soran. Tek ümidimiz artık Efeler Belediyesi ve onlardan kodu yükseltilen tali yolu yeniden eski haline getirmelerini talep ediyorum” ifadelerini kullandı. (ORKİDE ÜLKER)  
Son Eklenen Haberler