Akçaova Esnaf Odası Başkanı Özkar güven tazeledi

23 Mart 2022, Çarşamba 21:39

     


Çine Akçaova Esnaf ve Sanatkarlar Odası‘nın seçimli Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Yapılan seçimlerde mevcut Başkan 89 oy alarak yeniden güven tazeledi. Rakibi Halis Değirmendere ise, 59 oy alabildi.

Akçaova Esnaf ve Sanatkarlar Odası‘nın seçimli Olağan Genel Kurulu, oda hizmet binasında gerçekleştirildi. Genel Kurula, Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Selahittin Çetindoğan ile Birlik Başkan Vekili ve Aydın Tamirciler Odası Başkanı Hasan Eyefçi, Aydın İnşaatçılar Odası Başkanı Alaattin Durmaz, Çine Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Metin Uyar, Çine Şoförler Odası Başkanı Ahmet Sert, siyasi parti temsilcileri ve Akçaova esnafı katıldı.

Divan Başkanlığını AYESOB Başkanı Selahittin Çetindoğan’ın yaptığı genel kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra mevcut yönetimin 2018-2022 yılları arası faaliyetleri görüşülerek karara bağlandı. Daha sonra da bir konuşma gerçekleştiren Başkan İsmail Özkar, 4 yıldır oda başkanlığı görevini yürüttüğünü dile getirerek, genel kurula katılan misafirler ile oda üyelerine teşekkür etti.

GENÇ ESNAF PLAKET İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Akçaova’da tarihi mesleği sürdüren genç toprak sanatçısı ve Yılın Ahisi Ersin Taştan’a, AYESOB Başkanı Selahittin Çetindoğan plaket takdim etti. Genel kurulun tamamlanmasının ardından seçimlere geçildi. Yapılan seçim sonuçlarına göre mevcut Başkan İsmail Özkar 89 üyenin oyu ile yeniden göreve seçildi. Rakibi Halis Değirmendere de 59 oyda kaldı. 3 oyda geçersiz sayıldı. Bu seçim sonucuna göre İsmail Özkar ikinci dönem için güven tazeledi.

YENİ YÖNETİM

İsmail Özkar Başkanlığındaki Akçaova Esnaf Odası yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Davut Aydemir, Ahmet Şahin Yalın, Ayhan Dönmez, Hasan Yörüdü, Bilal Atıgan ve Mehmet Cesur. Denetim Kurulu Asil Üyeler de Cafer Tuncer, Mahir Çerçi ve Kadir Savaş’tan oluştu. (ERDAL AYDIN) 
Son Eklenen Haberler