Bozdoğan MYO 15. mezunlarını uğurladı

13 Haziran 2022, Pazartesi 11:46

     


Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Bozdoğan Meslek Yüksekokulu (MYO) 2021-2022 Akademik Yılı’nda mezun olmaya hak kazanan yaklaşık 160 öğrenciyi, düzenlenen Mezuniyet Töreni ile uğurladı.

Törene, ADÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Aydın, Genel Sekreter V. Doç Dr. İbrahim Gökdaş, Bozdoğan Kaymakamı Mehmet Alperen Başkapan, Bozdoğan Belediye Başkan V. Serkan Sarıoğlu, Cumhuriyet Savcısı Erdi Balcı, Bozdoğan İlçe Emniyet Amiri Muhammet Güneş, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Onur Keysan, Bozdoğan Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Bilginer Tuna, ilçe protokolü, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açış konuşmasını yapan Bozdoğan MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Bilginer Tuna, “Sevgili mezunlarımız, sizler bilginin kolay eskidiği ve hızla yenilendiği dijital bir dünyada yaşıyorsunuz. Meslek hayatınızda zorlu rakipleriniz olacak, bu zorluklar sizi korkutmasın. Sizi bekleyen bu zorlu yarışta size yardımcı olacak temel bilgi ve becerileri size vermeye çalıştık ve bundan sonra da vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Öğrencilerin okuyarak, araştırarak bilgilerini güncel tutmasının onları başarıya ulaştıracağını belirten Dr. Öğr. Üyesi Tuna, öğrencilerin eğitim hayatına devam etmelerini, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini de görmek istediğini ifade etti.

Törende yapılan konuşmaların ardından Bozdoğan MYO'da ilk üçe giren öğrencilere teşekkür plaketleri ve mezuniyet belgeleri verildi. Mezun olan öğrenciler, Yüksekokul bahçesinde keplerini fırlatarak mezun olmanın sevincini yaşadılar. Kep atma töreninin ardından mezunlar ve ailelerine tavuklu pilav ikram edildi.

Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Tuna, mezuniyet törenin düzenlenmesinde katkılarından dolayı Bozdoğan Belediyesi ve Rasim Menteşe Vakfı’na teşekkürlerini iletti. (HAZEL BAYIK) 
Son Eklenen Haberler