Savaş'tan 23 Nisan kutlama mesajı

23 Nisan 2022, Cumartesi 09:15

     


AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 102. Kuruluş Yıl Dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Kutlama mesajına “Ülkemizin ve dünyanın tüm çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutluyorum” diyerek başlayan Savaş, şu ifadelere yer verdi:

“Ecdadımızın, Kurtuluş Savaşı’nda, kadın erkek, yaşlı genç demeden topyekûn yazdığı kahramanlık destanı, her alanda yeni gelişmelere kapı aralamıştır. Tarihe altın harflerle kazınan bu büyük zafer, bir milletinin dirilişinin ve şahlanışının adıdır. İstiklal ve istikbalimizi ilelebet muhafaza ve müdafaa etme hedefinde, gelişme ve kalkınmayı ilke edinen Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda, işte bu güçlü iradenin temelleri vardır. Birlik ve beraberlik duygularıyla milli egemenliğimiz için atılan bu adım geleceğimize yön veren vatan ve millet sevgisini her şeyin üstünde tutan bir anlayışın, tam bağımsızlığımızın teminatıdır. 15 Temmuz hain darbe girişiminde Yüce Meclisimize yapılan alçak saldırı yine bu güç ile bertaraf edilmiştir.

Böylesi önemli bir günün, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan edilmesi de rastgele alınmış bir karar değildir. 102 yıl önce yakılan bağımsızlık meşalesi, çocuklarımızın omuzlarında sonsuza denk taşınacaktır. Bizler de çocuklarımıza daha müreffeh bir Türkiye’de emanet etme adına milletimizden aldığımız güçle çalışmalarımızı sürdürecek; Türkiye’nin yarınlarını birlikte inşa edeceğiz.

Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin kurucusu, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile kahraman şehit ve gazilerimizi, kuruluşundan bu yana, bu çatı altında milletimize hizmet etmiş ve bugün ahirete irtihal eden tüm milletvekillerimizi rahmetle, minnetle anıyorum.

Yüce Meclisimizin çatısı altında, milletimize hizmet etme onurunu bizlere layık gören kıymetli hemşehrilerimize en kalbi duygularımla saygı ve şükranlarımı sunuyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun!” (HAZEL BAYIK)  
Son Eklenen Haberler