Milletvekili Savaş’tan Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıl Dönümü mesajı

18 Mart 2022, Cuma 10:41

     


AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıl Dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Savaş, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Çanakkale Zaferi, tarihi şanla ve şerefle dolu bir milletin küllerinden yeniden doğarak, birlik ve beraberlik ruhuyla bütünleştiği zaferin adıdır. Çanakkale’nin geçilemeyeceğini tüm cihana şanlı bir zaferle ilan eden ecdadımız, zor koşullara rağmen asırlar geçse de unutulmayacak mücadele göstermiş; Çanakkale’yi nesiller boyu hatırlanacak bir destana dönüştürmüştür.

Çanakkale’de, çağın en ileri silahlarına karşı göğsünü siper eden kahraman ecdadımızın mücadelesi bugün hala yolumuzu aydınlatmaktadır. Yüreğindeki vatan sevdası, iman gücü, azim ve fedakârlıkla düşmanı bozguna uğratan kahramanlarımız tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır. Böylesi zaferlere imzasını atmış yiğit ecdadın torunları olarak bize bırakılan bu kutsal emanetimize sonsuza kadar sahip çıkacağız. Sınırlarımız içinde ve dışında istiklalimize ve istikbalimize göz dikenlere diz çöktürmeye devam edeceğiz. Kirli emelleri olanlara asla fırsat vermeyeceğiz. Geçmişten aldığımız güçle, güvenle geleceğimizi inşa etmeyi sürdüğümüz atılımlarımız nesillerimize miras bırakmanın mücadelesini yaşıyoruz.

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, atalarımızın uğruna canlarını feda ettiği idealleri de gerçekleştirmenin gayreti içerisindeyiz. Büyük bir coşku ve gururla açılışı gerçekleştirilecek olan 1915 Çanakkale Köprüsü, geçmişten geleceğe aktarılan birikimin en güzel örneklerinden biridir. Avrupa ve Asya kıtalarını birleştiren, Çanakkale Boğazı'ndaki ilk, boğazlardaki dördüncü köprü olan 1915 Çanakkale Köprüsü'nün ülkemize, milletimize ve tüm dünyaya hayırlı olmasını diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerimle, 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıl Dönümü vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale’den bugüne müdafaa-i vatan müşterek zemininde birleşerek canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyorum. Bizler size ebediyen minnettar kalacağız.” (HAZEL BAYIK)  
Son Eklenen Haberler