“İncir çekirdeği bizim için bir yaşam kaynağı”

17 Nisan 2022, Pazar 13:38

     


Gazeteci Emin Aydın’ın tvDEN’de hazırlayıp sunduğu Baş Başa programının konuğu İncir çekirdeği yağının mucidi, İncir Dede Hasan Tuna oldu. İncir çekirdeği yağının özelliklerinden ve etkilerinden söz eden Tuna, “İncir çekirdeği bizim için bir yaşam kaynağı” dedi.

Hasan Tuna, “İncir çekirdeği yağı bir mucizedir. İncirin içerisindeki o küçücük çekirdeklerde bizim yaşamımız için gerekli olan her şey var. Rabbim o küçücük çekirdeğin içerisinde öyle bir koymuş ki; Omega 3, E Vitamini, Demir, Çinko, Magnezyum, Kalsiyum gibi vücudumuz için gerekli birçok şey var. İncir çekirdeği bizim için bir yaşam kaynağı, hazine. İncir çekirdeği içerisinde bulunan Omega 3, normalde balıkta çok fazla bulunur olarak bilinmektedir ve insanlar balık hapı aracılığı ile tüketir. Fakat balık haplarında yüzde 35 oranında bulunan Omega 3, incir çekirdeğinde yüzde 41 oranındadır. Omega 3, beyin sağlığı için son derece önemlidir. Unutma, bunama, dikkat eksikliği, alzheimer, parkinson, zeka gelişimi, kalp ve damar hastalıkları, tansiyon ve şekerde çok çok etkilidir. Omega 3, diğer vitaminler ile birleştiği zaman çok daha fazla hastalık üzerinde olumlu sonuç alıyoruz. Örneğin fibromiyalji hastalığının tıbben bir tedavisi yok. Fakat incir çekirdeği yağı kullanıldığında müthiş derecede sonuç alınmaktadır. Göz içerisindeki sarı leke için de yine incir çekirdeği yağımız tedavi edici bir etkide bulunuyor. İçerisinde E Vitamini oranının çok fazla olması gözdeki görme gücünü arttıyor. İçerisinde 445 miligram E Vitamini bulunmaktadır” dedi.

“MERMERİ ERİTEN SUYUN GÜCÜ DEĞİL DEVAMLILIĞIDIR”

Tuna, “Bu ürünü alıp 1-2 gün kullanıp sonra kaldırmak doğru değildir. Kısa süreli kullanımlarda bir etki görmek çok düşüktür. Fakat düzenli kullanımlarda mutlaka etkisi görülmektedir. ‘Mermeri eriten suyun gücü değil, devamlılığıdır’ sözüne istinaden biz de aynı şekilde devamlı kullanım öneriyoruz” diye konuştu.

“HÜCRELERİ YENİLİYOR”

İncir çekirdeğinin özellikle görme problemleri üzerindeki olumlu etkisini açıklayan Tuna, “İşin özünde en başta E Vitamini var. E Vitamini oradaki hücreleri yeniliyor. Bölgede mevcut olan toksin maddeleri sarıyor ve dışarı atıyor. Bu toksinler dışarıya atılınca sadece gözde değil, vücudumuzun bütün organlarında iyileşme olduğunu görüyoruz. Ürünü kullanırken de göze iyi gelmesi için ‘Gözümüze mi damlatacağız?’ şeklinde sorular çok fazla geliyor. Fakat hayır, ürünü sprey olarak ağız yoluyla alacağız” ifadelerini kullandı.

“UZUN YAŞAYANLARIN MEMLEKETİDİR AYDIN”

Tuna, “Ürünü cildimize krem şeklinde uyguladığımız zaman da kırışıklık, göz altı torbaları, kaz ayakları, siyah noktalar, sivilceler üzerinde de çok fazla etkili. İncir çekirdeği yağının sürerek ve içerek çok farklı etkilerini görebiliriz. Kalp krizi geçirmiş kişiler ve çocuk sahibi olmak isteyen kişilerin de çok fazla fayda görebileceği bir ürün. Erkeklerdeki sperm sayısını arttırarak çocuk sahibi olma şansını arttırır. Bu ürünü Rabbim bize bahşetmiş. Kuran’ı Kerim’de ‘İncire ve zeytine yemin ederim ki’ demiş. Yani incirde ve zeytinde bir şey var, bunları bulun diyor. İşte tam buradan ilham alıyoruz. Aynı zamanda ilimiz incirin başkenti. Dört bir taraf incir. Biz bu nimetin içerisinde yaşıyoruz. Uzun yaşayanların memleketidir Aydın” dedi. (ORKİDE ÜLKER / NİSA KIZILKAYA)


HABER VİDEOLARI


 
Son Eklenen Haberler