Takip Et

Aydın'da narkotik operasyonu : 5 gözaltı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Aydın'da düzenlenen Narkoçelik-26 operasyonu hakkında açıklama yaptı.

12 ilde Uyuşturucu Madde İmalatçılarına ve Bunların Satışını Yapanlar ile Sokak Satıcılarına yönelik Jandarma tarafından düzenlenen “NARKOÇELİK-26” operasyonlarında; 426 Kg Uyuşturucu Madde, 3 Milyon 915 Bin 485 adet kök kenevir ve kök skunk, 2 Milyon 512 Bin adet Uyuşturucu Hap ele geçirildi.

Aydın İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; muhtelif miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi. Yapılan operasyonlarda 5 sokak satıcısı gözaltına alınırken bunlardan 2'si tutuklanarak cezaevine konuldu. 3 sokak satıcısı hakkında da adli kontrol şartı kararı verildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın paylaştığı bilgilere göre, Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Jandarma Komutanlıklarınca; 236 ekip, bin 596 personel ile hava araçları ve narkotik dedektör köpeklerinin de katılımıyla İstanbul, Antalya, Bingöl, Diyarbakır, Aydın, Gaziantep, Erzurum, Samsun, Hatay, Ankara, Ağrı ve Van olmak üzere 12 ilde "Narkoçelik-26” operasyonları düzenlendi. Operasyonlarda 426 kilogram uyuşturucu madde, 3 milyon 915 bin 485 adet kök kenevir ve kök skunk, 2 milyon 512 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Operasyonlar sonucu 57 şüpheli yakalanırken 28’i tutuklandı ve 14’ü hakkında adli kontrol kararı verildi. Diğer şüphelilerin ise işlemleri devam ediyor.

Bakan Yerlikaya "Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı ve Gümrükler Muhafaza Müdürlüğümüzü tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle" ifadelerini kullandı. (ERDAL AYDIN)
 

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.