Takip Et

Fırtına ve şiddetli yağış nedeniyle toprak kaydı: 3 ev boşaltıldı

29 Kasım 2023, Çarşamba 22:54
Son güncelleme: 29 Kasım 2023, Çarşamba 22:59

     


İstanbul’da etkili olan sağanak yağış ve fırtınanın etkisiyle Beykoz'da toprak kayması meydana geldi. 3 gecekondu tedbir amaçlı boşaltılırken, olayda ölen veya yaralanan olmadı.
FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN
Olay, saat 20.00 sıralarında İstanbul Beykoz İlçesi, Ortaçeşme Mahallesi, Kosova sokakta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Beykoz'da gün boyu devam eden sağanak yağmurun da etkisiyle toprak kayması meydana geldi. Toprak kaymasının yaşandığı sokaktaki gecekondu tedbir amaçlı boşaltıldı. Yaşanılan olayda ölen veya yaralanan olmazken, İhbar üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri çevrede önlem alırken toprak kaymasının yaşandığı sokaktaki 3 gecekondu mühürlendi.
"Cana geleceğine mala gelsin"
Yaşanılan olayda evi zarar gören Bayram Bozkurt, "yoğun yağış vardı. O sebeple yukarıdan yağmur suyu benim çatıma geldi ve sonra o yağmur suyu ağaçları devir benim eve geldi. Amcamın kızı içerideydi. Cana geleceğine mala gelsin" dedi.
Ortaçeşme Mahalle Muhtarı Nuri Dik, "Genel bir afad bugün aşırı yağışlıydı. Burası gecekondu bölgesi olduğu için bayır aşağı bir bölge. Devletimiz, belediyemiz, kaymakamlığımız görev başında. Can güvenliğini en aza indirmek için uğraşıyoruz" dedi. (İHA)

  
Son Eklenen Haberler