Yenipazar'a kupayla döndü

18 Mayıs 2022, Çarşamba 16:30

     


İzmir Bergama Belediyesi'nin ev sahipliğinde Kozak Yaylasında gerçekleşen Türkiye Enduro ATV şampiyonası, 107 sporcunun katılımıyla tamamlandı. Sakin Şehir Yenipazar'dan yarışmalara katılan Yenipazar Enduro Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Üyesi 2. Başkanı Mert Pehlivanoğlu (24), EB Sınıfında ikincilik elde ederek ilçeye döndü.

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun 2022 yarış takviminde yer alan Türkiye Enduro ATV Şampiyonası’nın ilk ayağında sporcular Kozak Yaylası’nın eşsiz doğal güzellikleri eşliğinde, dere ve patikalardan oluşan etaplarda kaya, çamur ve dik rampa geçişleri gibi doğal engellerle mücadele ettiler. 107 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen yarışlar EnduroGP, E1, E2, E3, EB, EC, Gençler, Kadınlar ve Veteranlar kategorisinde, ATV branşında ise ATVGP, S1, S2 ve İki Çeker sınıflarında yapıldı.Güzel havada yapılan ve çok sayıda vatandaşın izlediği yarışlarda, sporcular seyircilere heyecanlı anlar yaşattı.

Şampiyonanın sonunda dereceye giren ve kazanan sporculara Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, protokol üyeleri ve Türkiye Motosiklet Federasyonu yöneticileri tarafından kupa ve ödüller takdim edildi. (SERKAN SARAÇOĞLU)  
Son Eklenen Haberler