Takip Et
  • 14 Mayıs 2024, Salı 12:08

CHP’li Bülbül: Akbük ormanları yok olursa Didim de yok olur

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu CHP Grup Sözcüsü Süleyman Bülbül, Didim Akbük’e yapılmak istenen mermer ocağına tepki göstererek Meclis gündemine taşıdı.

“Akbük ormanları yok olursa Didim de yok olur” diyen CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu CHP Grup Sözcüsü Süleyman Bülbül, “Havasının temizliği tescilli olan Didim Akbük’te yapılmak istenen mermer ocağına izin vermeyeceğiz” dedi.

“ÇED BAŞVURUSUNA ONAY VERMEYİN”

CHP’li Bülbül’ün açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Ege’nin akciğerlerine mermer ocağı yapmak tam bir AKP zihniyetidir. KOAH ve astım hastalarının buraya gelerek sağlığına kavuştuğunu söylediği, havasının temizliği tescilli olan Didim Akbük’te zeytin ve kızılçam ağaçları kıyıma uğratılarak yerine mermer ocağı yapılmak isteniyor. Akbüklüler ise ÇED toplantısında ranta karşı zeytin ağaçlarını savunuyor. Binlerce yıldır yaşamın kaynağı olan zeytin ağaçları katledilecek, doğa, çevre ve insanlar zarar görecek. Daha fazla kaybedecek zeytinimiz ağacımız yok. O ağaçlar hepimizin, gelecek nesillerimizin. Buradan AKP iktidarına sesleniyorum; Elinizi Akbük’teki zeytinliklerden çekin, ÇED başvurusuna onay vermeyin. Türkiye’nin maden ocağına, enerji santraline, otobana, rant alanına değil suya, nefese, gıdaya ihtiyacı var. Akbük ormanları yok olursa Didim de yok olur.” (ERDAL AYDIN)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.