Sağlıklı yaşam ve beslenme topluluğu mesleki gelişim konferansı gerçekleşti

11 Mart 2022, Cuma 10:27

     


Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Sağlılıklı Yaşam ve Beslenme Topluluğu tarafından kariyer sohbetleri kapsamında ‘Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Topluluğu Mesleki Gelişim’ adlı konferans, Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Konferansa, Toplululuk Danışman Hocası Prof. Dr. Dide Kılıçalp Kılınç, Tuğba Çetinel, Öğr. Gör. Mahmut Çeri, Beslenme ve Diyet Uzmanı Sevde Esra Sert, Diyetisyen Rana Alkanalka, Diyetisyen Deniz Işık, Diyetisyen Tuba Çetinel öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Nazilli Özel Deferans Hastanesi Diyetisyeni Tuğba Çetinal konuşmasında, “Öncelikle gelen hastaların kan tahlilleri ile biokimya hormon tahlillerini yapıyoruz. Hasta profili çoğunlukla kilo verme olayı olmasına rağmen özellikle dahiliye, kadın doğum branşlarından konsilasyonla gebelik şekeri, çocuklarda kilo ile ilgili sorunlar gibi konularda başka vakalarda gelebiliyor.’ dedi.

Aydın Devlet Hastanesi Diyetisyeni Deniz Işık ise konuşmasında, “Hastanemizde beslenme alanında ne varsa biz sorumluyuz. Aydın merkezde yer alan Diyet Polikinliği ile halkımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. Vaka çeşitliği bakımından %80 temelinde obezite olan hastlaıklar oluyor.” diyerek sözlerine son verdi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün önemine değinilen konferans, soru-cevap bölümü ve katılımcı hocalara çiçek takdimi ile sona erdi. (DUYGU DİLEK)  
Son Eklenen Haberler