Yenipazarlı damat Mutlu artık daha mutlu

27 Haziran 2022, Pazartesi 15:49

     


Yenipazar Devlet Hastanesi personeli Ümit Mutlu ile Ülkü Dülger, düzenlenen törenle dünya evine girdi.

Yenipazar’dan merhum Seran ve Muammer Mutlu'nun Yenipazar İlçe Devlet Hastanesi personeli olarak çalışan Ümit Mutlu ile Bozdoğanlı Semiha ve Turgut Dülger’in Nazilli Latife Hanım Anaokulunda memur olan kızları Ülkü Dülger hayatlarını birleştirdi.

Bozdoğan Haydere Mahallesinde Kına gecesiyle başlayan düğün merasimi, Yenipazar Çamlık Düğün Salonunda yapılan görkemli bir balo ile son buldu. Genç çiftlerin nikah akdini Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran Erden gerçekleştirirken, şahitliklerini ise damat ve gelinin arkadaşları tanıklık etti. Nikah töreninde bir konuşma gerçekleştiren Başkan Yüsran Erden, “Sevgili gençler ikinizde aynı bölgenin insanısınız ve aynı geleneklerle büyüdünüz ama farklısınız. Neticede bu farklılığa saygılı olacaksınız ve kendinizi ele vermeyin, sizlerden bunu rica ediyorum. Bunun dışında söylenecek başka da bir şey yok aslında. Duygularınızı birbirinizle paylaşın, birbirinizi kırmayın ve üzmeyin. Rahmetli Muammer abi benim akranım, arkadaşım ve onun 2 evladının da nikahını kıymak beni çok duygulandırdı, aynı zamanda çok mutlu etti diye konuştu.

Geceye katılan misafirler orkestranın seslendirdiği parçalarla gönüllerince eğlenirken, gece geleneksel takı merasimi, çeşitli ikramlar, zeybek ve onuncu yıl marşıyla son buldu. (SERKAN SARAÇOĞLU)  
Son Eklenen Haberler