Künkçü Esnaf Vakfı’nın da Başkanı oldu

18 Temmuz 2022, Pazartesi 18:42

     


Aydın Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Muhammet Ali Künkçü, Esnaf ve Sanatkarlar Dayanışma Eğitim ve Kültür Vakfı’nın da Başkanı seçildi.

Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Dayanışma Eğitim ve Kültür Vakfı’nın (AYESDEK Vakfı) 16.’ncı Olağan Genel Kurul Toplantısı, AYESOB Hizmet Binası Kongre Salonu’nda ve Aydın Terziler Odası Başkanı Yüksel Sabancı’nın Divan Başkanlığında gerçekleşti. Toplantıya, meslek odalarının başkanları, vakıf kurucu üyeleri ve misafirler katıldı.

Okunan hesap raporları sonrası dilek ve temennilerde söz alan birlik başkanı Muhammet Ali Künkçü, daha fazla sosyal yardım ve karşılıksız eğitim bursunun verilmesi ve diğer projelerin hayata geçirilmesi noktasında çalışmalar yapacağını, ayrıca üyeler dışında diğer şahıslardan da bağış toplanılacağı bu noktada taşınır ve taşınmaz mal varlıklarının vakfımıza kazandırılacağını ifade etti.

Diğer taraftan vakıfça kurban döneminde kampanya başlatılacağı, bu kampanya sayesinde bağışçı ve ihtiyaç sahipleri arasında köprü olunacağı ve sofraları bereketlendireceklerini belirtti. Vakfa emeği geçen bir önceki yönetime ve vakıf kurucularına teşekkür etti ve kendilerine plaket takdim edildi.

YENİ YÖNETİM

Yapılan konuşmaların ardından tek listeyle seçim maddesine geçildi. Mütevelli Heyeti Başkanlığına Muhammet Ali Künkçü, Asil Üyeliklere; Hüsnü Öten, Bilgin Balat, Metin Uyar, Hüseyin Bıçakcı, Hüseyin Yaman, Muhsin İnce, Yılmaz Demiryürek, Musa Kaçan seçilirken, Denetim Kurulu Üyeliklerine ise; Güngör Gümüş, Adnan Girgin ve Ahmet Sert getirildi. (ORKİDE ÜLKER)  
Son Eklenen Haberler