Başkan Atay’dan kadın istihdamında örnek proje

15 Mart 2022, Salı 16:49

     


Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın Efeler’e ve Aydın’a kazandırdığı, sadece kadınların istihdam edileceği “%100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası” yarın saat 13.00’te yapılacak törenle açılacak.

Başkan Atay tüm vatandaşları; otomasyondan paketlemeye, barkotlamadan yönetim kademesine kadar üretimin her aşamasında 200’den fazla kadının istihdam edileceği %100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası’nın açılışına davet etti. Erkeklerin yaptığı tüm işlerde kadınların da başarılı olabileceğini gösterecek fabrikanın, Türkiye’ye örnek olacağını vurgulayan Başkan Atay, “Kadınlara verdiğimiz değeri sözde değil özde bir icraatla göstermekte kararlıyız” dedi.

TÖRENE KATILACAK VATANDAŞLARA ÜCRETSİZ SERVİS

Türkiye’de en çok enginarın yetiştiği Efeler’de, hem bu ürünün değer kazanacağı hem de kadın istihdamı yönünden örnek olacak projenin açılış töreniyle ilgili, “Efeler Belediyesi olarak Ege’de bir ilke imza atıyor, sadece kadın emekçilerin çalışacağı %100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası’nı hizmete açıyoruz. Tepecik Mahallesi 921. Cadde No:2 adresindeki fabrikamızın açılış törenine katılmak isteyen vatandaşlarımız için Kemer Camii ve Bey Camii önü ile Zafer Meydanı’ndan açılış günü saat 12.00’de servis araçlarımız hareket edecektir. Tüm vatandaşlarımızı bu tarihi güne davet ediyorum. Gelin bu heyecanı hep birlikte yaşayalım.” diye konuştu. (HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler