Olimpik Spor Tırmanış Tesisi açıldı

2 Mart 2022, Çarşamba 16:08

     


Efeler Belediyesi’nin yapımını tamamladığı açık havada Türkiye’deki ilk Olimpik Spor Tırmanış Tesisi düzenlenen törenle faaliyete açıldı. Daha önce Efeler halkına her ay 2 etkinlik yapma sözü veren Başkan Atay, Mart ayında birbiri ardına 4 etkinliğe imza atacaklarını müjdeledi.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

“Marka Kent Efeler” için hayata geçirdiği projelerle dur durak bilmeden çalışan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın ilçeye kazandırdığı Olimpik Spor Tırmanış Tesisi’nin açılışı, Pınarbaşı Mesire Alanı’nda düzenlenen coşkulu törenle gerçekleştirildi. Başkan Atay ve eşi Güneş Atay’ın ev sahipliğinde düzenlenen törene Efeler Gençlik ve Spor İl Müdürü Mithat Yıldırım, Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Özgür Akgül, Efeler Ziraat Odası Meclis Başkanı Mustafa Çıldır, Türkiye Dağcılık Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Siyami Çetin, Efeler Belediyesi’nin meclis üyeleri, Efeler Kent Konseyi Başkanı Mevlüt Kenar, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının ve meslek odalarının temsilcileriyle öğrenciler, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KILIÇDAROĞLU BAŞKAN ATAY’I KUTLADI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Olimpik Spor Tırmanış Tesisi’nin açılışı dolayısıyla Başkan Atay’a tebrik mesajı gönderdi. Kılıçdaroğlu mesajında, “Efeler Belediyemiz tarafından hizmete açılan Spor Tırmanış Tesisi’nin açılış törenine nazik davetinizden dolayı teşekkür ederim. Gerçekleştirdiği projelerle, her yaştan vatandaşımıza spor yapma olanağı tanıyan Belediyemizi ve Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Atay’ı kutluyor, açılışa katılan Efelerli tüm misafirlerimizi sevgiyle selamlıyorum” ifadelerine yer verdi.

“BU TESİS BİR MARKA YARATMANIN SEMBOLÜ”

Törende konuşma yapan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, çok farklı bir eserin yapımına imza attıklarını söyleyerek “Bu tesis, bir marka yaratmanın sembollerinden biri. Artık Efeler ilçesinde olimpik standartta bir tırmanış tesisi hizmet verecek. Dünyadaki her sporcu gelip burada yarışabilecek, uluslararası boyutta organizasyonlar düzenlemeye uygun bir tesis” dedi.

“MARKA KENT EFELER ISRARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Tesisin inşa edildiği Pınarbaşı Mesire Alanı’nın doğal güzelliğine dikkati çeken Başkan Atay, “Dünyanın hiçbir yerinde böyle güzel bir doğada spor yapılabilecek tesis yok. Efeleri marka kent yapma yolunda ısrarımızı devam ettiriyoruz” diye konuştu.

“HER AY 2 ETKİNLİK SÖZÜ VERDİK BU AY 4’E ÇIKACAK”

Efeler halkına her ay 2 etkinlik yapma sözü verdiğini hatırlatan Efeler Belediye Başkanı Atay, “Bu ay 2 etkinlik sözümüzü tutamıyoruz, 4 etkinlik yapacağız. Birincisi bu, ikincisi önümüzdeki pazartesi günü 7 Mart’ta Berna Laçin’in de sahne alacağı tiyatro gösterisi olacak. Ayın 16’sında yüzde 100 kadın emeğiyle çalışacak tarımsal ürün fabrikamızın açılışını gerçekleştireceğiz. 25-26-27 Mart’ta da yine Pınarbaşı Mesire Alanı’nda ilk gastronomi festivalimizi gerçekleştireceğiz, birçok etkinliğimiz olacak, zeytinyağı ve enginar ana konumuz olacak. Son olarak da ayın 27’sinde gastronomi festivalimizi Gülşen’in konseriyle taçlandıracağız” diyerek Efeler halkına müjde üstüne müjde verdi.

“3 AYRI GÜVENLİK ÖNLEMİNE SAHİP ÖZEL BİR TESİS”

Olimpik Spor Tırmanış Tesisi’nin çok özel bir tesis olduğunu söyleyen Başkan Atay, “Güvenlik açısından da özel. 3 ayrı güvenlik önlemine sahip. Yeni sporcuların yetişmesine de katkı sağlayacak. Bu tesisin gençlerimize, bu sporu yapan arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı. (HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler